Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Eleonóra

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Hamšík nechce ísť na ME s veľkými očami, Škrtel želá zdravie

Autor: SITA, 28. marca 2016 16:20
Galavečer Futbalista roka 2015 si Slováci vychutnali už ako príslušníci európskej futbalovej elity.
Marek Hamšík, Martin Škrtel Víťaz ankety Futbalista roka 2015 Marek Hamšík a druhý v poradí Martin Škrtel počas vyhlásenia výsledkov 23. ročníka tradičnej ankety Slovenského futbalového zväzu (SFZ) o najlepšieho futbalistu Slovenskej republiky za rok 2015. Bratislava, 27. marec 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš
BRATISLAVA 28. marca (WebNoviny.sk) - Hoci nedeľňajšie slávnostné vyhlasovanie ankety Futbalista roka 2015 Slovenskej republiky bolo ocenením individuálnych výkonov a výsledkov, laureáti na prvých dvoch miestach v hlavnej kategórii Marek Hamšík a Martin Škrtel v Bratislave rovnako ako pred rokom v Žiline vyzdvihli predovšetkým súdržnosť reprezentačného kolektívu, ktorá sa podľa nich stala základnou prednosťou pri historickom postupe na majstrovstvá Európy.

Odporúčame:

Futbalistom roka sa stal Marek Hamšík
Kozák odplatil Hamšíkovi kompliment

Práve vďaka premiérovej účasti samostatného národného mužstva SR na kontinentálnom šampionáte sa najlepší jednotlivci na pódiu cítili o čosi špeciálnejšie.

"Futbal je tímový šport. Táto trofej patrí aj všetkým chalanom, trénerom a realizačnému tímu. Na ME 2016 do Francúzska by sme nemali ísť s veľkými očami, no musíme do toho dať všetko a bojovať. Pokiaľ by sa nám podarilo postúpiť zo základnej skupiny, bola by to fantázia," vravel čerstvo už päťnásobný najlepší futbalista Slovenska Marek Hamšík.

Kompliment smerom k štábu od päťgólového najlepšieho slovenského strelca uplynulej eliminácie odplatil hlavný kouč Ján Kozák: "Na záver trénerskej kariéry sa mi naskytla príležitosť viesť fantastických hráčov, ktorí dosiahli skvelé rezultáty. Dostal som ďalší dôkaz, prečo sa futbalu oplatí venovať poctivo."


Pre Škrtela je najdôležitejšie zdravie

Po roku opäť druhý Martin Škrtel ani tentoraz nezabudol pripomenúť, čo si cení najväčšmi: "Minulý kalendárny rok bol úspešný pre mnoho hráčov a najmä reprezentáciu. To je pre nás najdôležitejšie a najradostnejšie. Pred záverečným turnajom si želám, aby sme všetci boli zdraví a do Francúzska mohli ísť v plnej sile. Na vlastnej koži som pocítil, že najpodstatnejšie v osobnom i športovom živote je zdravie. Ak nás nebudú trápiť indispozície, máme šancu na pekný výsledok."

Aj keď sa pred rokom galavečer konal v honosnejších priestoroch, Slováci vtedy boli ešte len na dobrej ceste do krajiny galského kohúta. V nedeľu si ho vychutnali už ako príslušníci európskej futbalovej elity, ktorá si dá zraz v júni.

Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety