AC Miláno
Mario Passaic z AC Miláno sa teší z gólu v sieti Crotone počas nedeľňajšieho zápasu 15. kola Serie A. Miláno, 4. december 2016. Foto: Matteo Bazzi/ANSA via AP

RÍM 4. decembra (WebNoviny.sk) – Rímske derby ovládli futbalisti AS, ktorí pokorili hráčov Lazia 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 15. kola najvyššej talianskej súťaže. „Vlci“ uspeli vďaka stredopoliarom z krajín Beneluxu: skóre otvoril Holanďan Kevin Strootman, poistku pridal Belgičan Radja Nainggolan. Lazio prehralo prvýkrát po deviatich zápasoch. AS sa posunulo na druhé miesto v tabuľke o skóre pred AC Miláno, na vedúci Juventus majú oba tímy štvorbodové manko. Lazio je piate.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar pri víťazstve Sampdorie Janov nad FC Turín 2:0 odohral celý duel.

Tím AC Miláno na domácom trávniku zdolal protivníka z Crotone 2:1. Nováčik sa ujal vedenia zásluhou Diega Falcinelliho, ale „rossoneri“ dokázali do polčasovej prestávky vyrovnať gólom Maria Pašaliča. Po zmene strán sa mohol o dokonalý obrať postarať M’Baye Niang, ale nepremenil pokutový kop. Milánčania sa napokon dočkali, keď sa v závere duelu presadil Gianluca Lapadula. Slovenský reprezentant Juraj Kucka hral od 89. min a v nadstavenom čase inkasoval žltú kartu.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 15. kola Serie A:
AC Miláno – Crotone 2:1 (1:1)

Góly: 41. Pašalič, 86. Lapadula – 26. Falcinelli

Juraj Kucka (Miláno) nastúpil v 89. min a v nadstavenom čase videl ŽK

Lazio Rím – AS Rím 0:2 (0:0)

Góly: 64. Strootman, 77. Nainggolan, ČK: 66. Cataldi (Lazio Rím) z lavičky náhradníkov

Pescara – Cagliari 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Caprari (z pok. kopu) – 24. Borriello, ČK: 34. Di Gennaro (Cagliari) po druhej ŽK

Sampdoria Janov – FC Turín 2:0 (0:0)

Góly: 52. Barreto, 90.+ Schick

Milan Škriniar (Sampdoria) odohral celý zápas.

Sassuolo – Empoli 3:0 (2:0)

Góly: 22. L. Pellegrini (z pok. kopu), 36. Ricci (z pok. kopu), 53. Ragusa

Fiorentina – Palermo 2:1 (1:0)

Góly: 33. Bernardeschi (z pok. kopu), 90.+ Babacar – 49. Jajalo

1. Juventus 15 12 0 3 32:13 36

2. AS Rím 15 10 2 3 35:16 32