Lionel Messi
Lionel Messi z FC Barcelona v zápase Ligy majstrov proti Celticu Glasgow opäť raz potvrdil svoju extra triedu. Barcelona, 13. september 2016. Foto: SITA/AP

BARCELONA 10. decembra (WebNoviny.sk) – Real Madrid v sobotňajšom stretnutí 15. kola najvyššej španielskej súťaže na vlastnom trávniku zvíťazil nad Deportivom La Coruňa 3:2.

Skóre stretnutia otvoril za domácich v 50. min Álvaro Morata, no Deportivo odpovedalo v 63. a 65. min dvoma gólmi Joselua. Real vyrovnal v 84. min zásluhou Mariana Díaza, o výhre „bieleho baletu“ rozhodol v druhej minúte nadstaveného času Sergio Ramos. „Los Blancos“ v sobotu utvorili nový klubový rekord, keď neprehrali ani v 35. zápase v rade. Sériu 34 zápasov bez prehry predtým futbalisti kráľovského veľkoklubu predviedli ešte v sezóne 1988/1989, keď ich trénoval Holanďan Leo Beenhakker.

Hráči FC Barcelona triumfovali v Osasune hladko 3:0. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre zápasu v 59. min Luis Suárez. V 72. a 90. min skóroval Lionel Messi, pre ktorého to boli už 10. a 11. gól v tejto sezóne. V tabuľke kanonierov predstihol Cristiana Ronalda a odpútal sa od spoluhráča Luisa Suáreza – obaja v doterajšom priebehu najvyššej španielskej súťaže skórovali 10-krát.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 15. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:
Osasuna – FC Barcelona 0:3 (0:0)

Góly: 59. L. Suárez, 72. a 90.+ Messi

San Sebastián – Valencia 3:2 (2:1)

Góly: 2. a 24. Willian José, 90.+ Juanmi – 36. Parejo (z pok. kopu), 90.+ Bakkali. ČK: 82. Cancelo (Valencia) po 2. ŽK

Las Palmas – Leganés 1:1 (1:0)

Góly: 21. Livaja – 76. Guerrero (z pok. kopu)

Real Madrid – La Coruňa 3:2 (0:0)

Góly: 50. Morata, 84. M. Díaz, 90.+ S. Ramos – 63. a 65. Joselu

1. Real Madrid 15 11 4 0 40:14 37

2. FC Barcelona 15 9 4 2 37:15 31

3. FC Sevilla 14 8 3 3 25:20 27

4. San Sebastián 15 8 2 5 26:21 26