Na MS klubov sa v semifinále stretne Real s Clubom América

Real čakal na víťazstvo v mestskom derby viac ako tri roky
Hráči Realu Madrid oslavujú zaslúžené víťazstvo. Nad Atléticom vyhrali v La Lige prvýkrát od 27. apríla 2013. Foto: SITA/AP

OSAKA 11. decembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti mexického Club América postúpili do semifinále MS klubov FIFA v Japonsku, keď v nedeľu v Osake otočili zápas proti kórejskému Jeonbuku Hyundai Motors a zvíťazili 2:1.

Kórejčania viedli od 23. min po zásahu Kim Bo-kjunga, no mexický účastník dokázal v druhom polčase zvrátiť nepriaznivý stav. Dvakrát v priebehu 16 minút sa zapísal do listiny strelcov Silvio Romero. Club América bude vo štvrtok 15. decembra v semifinále súperom španielskeho favorizovaného Realu Madrid.

V druhom nedeľňajšom stretnutí o postup medzi najlepšiu štvorku nastúpi od 11.30 h SEČ Mamelodi Sundowns z Juhoafrickej republiky proti japonskému klubu Kašima Antlers.

O postup do semifinále – nedeľa:

Jeonbuk Hyundai Motors (Kór. rep.) – Club América (Mex.) 1:2 (1:0)

Góly: 23. Kim Bo-kjung – 58. a 74. Silvio Romero

Ďalší program XIII. majstrovstiev sveta klubov FIFA v Japonsku (8. – 18. decembra, časy sú v SEČ):

O postup do semifinále

nedeľa 11. decembra (Osaka): Mamelodi Sundowns (JAR) – Kašima Antlers (Jap.) /11.30/