Marek Hamšík
Marek Hamšík (vpravo) a Lorenzo Tonelli z SSC Neapol sa radujú z gólu v sieti Pescary počas zápasu talianskej Serie A. Neapol, 15. januára 2017. Foto: SITA/AP

RÍM 15. januára (WebNoviny.sk) – Futbalisti SSC Neapol sú v novom kalendárnom roku naďalej stopercentní. V nedeľňajšom domácom zápase 20. kola najvyššej talianskej dlhodobej súťaže Serie A 2016/2017 zvíťazili 3:1 nad hráčmi Pescary, víťazný gól strelil slovenský kapitán SSC Marek Hamšík.

Dvadsaťdeväťročný špílmacher, ktorý odohral celé stretnutie, si v 49. minúte nabehol za obranu hostí a strelou z voleja k vzdialenejšej ľavej žrdi nedal šancu brankárovi Albanovi Bizzarrimu, zvýšil na priebežných 2:0. Pre slovenského stredopoliara to bol šiesty gól v tejto ligovej sezóne.

„Sme radi, že sme úspešne zvládli aj tretí domáci duel v roku 2017. Dvakrát sme uspeli v lige a postúpili sme aj v Talianskom pohári,“ vymenoval Hamšík nedávne úspechy klubu pre svoj oficiálny web a na margo súboja s Pescarou doplnil: „V prvom polčase sme nehrali podľa našich predstáv. Po zmene strán sme zvýšili tempo a už v prvej päťminútovke sme dali dva góly.“ Hamšík si po svojom zásahu cmúľal palec: „Gól venujem dcérke Melisse.“

Banskobystrický rodák Hamšík má na svojom konte 106 gólov v neapolskom drese. V tomto poradí sú pred ním len Attila Sallustro (108) a legendárny Diego Maradona (115).

Neapolčania neprehrali v žiadnom z ostatných 13 zápasov v rámci všetkých súťaží. V kombinácii s nedeľňajším zaváhaním Juventusu na pôde Fiorentiny (1:2) je manko SSC na turínsky klub v Serie A už len štvorbodové, „stará dáma“ má však jeden duel k dobru. Neapol dosiaľ vybojoval 41 bodov a je tretí.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 20. kola Serie A:
Cagliari – FC Janov 4:1 (2:1)

Góly: 40. a 60. Borriello, 44. Joao Pedro, 64. Farias (z pok. kopu) – 29. G. Simeone, ČK: 79. Capuano (Cagliari) po 2. ŽK

Lazio Rím – Atalanta Begamo 2:1 (1:1)

Góly: 45.+ Milinkovič-Savič, 68. Immobile (z pok. kopu) – 21. Petagna

Neapol – Pescara 3:1 (0:0)

Góly: 47. Tonelli, 49. HAMŠÍK, 85. Mertens – 90.+ Caprari (z pok. kopu)

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas.

Sampdoria Janov – Empoli 0:0

Sassuolo – Palermo 4:1 (2:1)

Góly: 15. a 66. Matri, 24. Ragusa, 83. Politano – 9. Quaison

Udinese – AS Rím 0:1 (0:1)