Nemanja Matič
Hlavičkový súboj Nemanju Matiča z FC Chelsea s Connorom Wickhamom zo Sunderlandu počas sobotňajšieho zápasu 35. kola Premier League. Foto: SITA/AP

LONDÝN 19. apríla (WEBNOVINY) – Tréner José Mourinho prišiel o domácu nezdolanosť na lavičke londýnskej Chelsea v najvyššej anglickej futbalovej súťaži. Séria, ktorá sa tiahla ešte od Portugalčanovho prvého pôsobenia na Stamford Bridge (2004-2007), sa zastavila na čísle 77.

„The Blues“ v 35. kole Premier League nečakane podľahli poslednému tímu tabuľky Sunderlandu 1:2 napriek tomu, že od 12. minúty viedli zásluhou Samuela Eto´oa. O šesť minút neskôr však vyrovnal Connor Wickham a v 81. minúte z pokutového kopu po nedovolenom zákroku Césara Azpilicuetu na Jozyho Altidora rozhodol kmeňový hráč FC Liverpool Fabio Borini. „Keď som prichádzal k bielemu bodu, povedal som si gól. Pokutové kopy zahrávate, pokiaľ máte sebavedomie,“ povedal strelec víťazného presného zásahu.

Chelsea nevyužila šancu dostať sa na špicu najvyššej anglickej súťaže, kde o dva body zostal FC Liverpool. „The Reds“ majú v nedeľu šancu zvýšiť svoj náskok v dueli na pôde Norwichu.

Na opačnom póle tabuľky figurujúci Sunderland tento týždeň v súbojoch s poprednými mužstvami Premier League prekvapujúco vydoloval štyri body a na bezpečnú 17. priečku mu aktuálne chýbajú iba tri body. „Čierne mačky“ k spomenutému triumfu na Stamford Bridge pridali v stredajšom dohrávanom stretnutí 26. kola remízu 2:2 na pôde Manchestru City. „Tento rok sa Sunderlandu môže prihodiť čokoľvek,“ vyjadril sa jeho kouč Gustavo Poyet.