Slovenské futbalistky prehrali v kvalifikácii na MS s Ruskom

Slovenské futbalistky podľahli Fínsku 0:1
Hráčka Slovenska Eva Kolenová (uprostred) počas kvalifikačného zápasu na ME 2013 žien vo Švédsku. Senec, 31. marec 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 21. augusta (WEBNOVINY) – Slovenské futbalové reprezentantky prehrali s favorizovaným domácim tímom Ruska 1:3 vo štvrtkovom dueli 1. skupiny európskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2015 do Kanady. Na štadióne v Moskve sa zverenky trénera Zsolta Pakuszu v 25. minúte ujali vedenia gólom stopérky Evy Kolenovej, po zmene strán však Rusky otočili nepriaznivý stav.

V 58. minúte vyrovnala Alla Sidorovská, potom si dala „vlastenca“ kapitánka hostí Monika Matysová a výsledok spečatila v 80. min Jekaterina Panťuchinová. Slovenky podľahli hráčkam Ruska aj vlani na jeseň v Senci – vtedy 0:2.

Futbalistkám SR, ktoré už nemôžu postúpiť na MS, patrí v tabuľke naďalej predposledné 5. miesto, o bod za Chorvátskom. Na čele poradia sú suverénne dvojnásobné svetové šampiónky Nemky, ktoré v doterajších ôsmich dueloch ani raz nezaváhali. Rusky si štvrtkovým triumfom upevnili druhú priečku s 19 bodmi. Tretie sú so 14 bodmi Írky, ktoré v stredu zdolali doma v Dubline výber Slovinska 2:0.

Najbližšie nastúpia hráčky Slovenska v rámci kvalifikácie MS v sobotu 13. septembra o 15.30 h v Senci proti Írsku. Zo siedmich šesťčlenných skupín tejto ženskej futbalovej eliminácie sa ich víťazky priamo kvalifikujú na svetový šampionát do Kanady. Štyri najúspešnejšie družstvá z druhých miest pri zohľadnení výsledkov s prvým, tretím, štvrtým a piatym tímom príslušnej skupiny absolvujú play-off o jednu zostávajúcu miestenku. Na MS 2015 žien vo futbale sa predstaví dovedna 24 účastníkov, z toho osem „dodá“ Európa.

Kvalifikácia MS 2015 žien vo futbale – výsledky:

1. skupina:

Streda:

DUBLIN

Írsko – Slovinsko 2:0 (1:0)

Góly: 2. Russellová, 76. F. O´Sullivanová, rozhodovala: Linn Anderssonová (Švéd.)

Štvrtok:

MOSKVA

Rusko – Slovensko 3:1 (0:1)

Góly: 58. Sidorovská, 63. Matysová (vlastný), 80. Panťuchinová – 25. Kolenová, ŽK: 34. Medveďová – 45. P. Fischerová, 75. Fecková, rozhodovala: Miničová (Srb.)

Zostava SR: Korenčiová – P. Fischerová (72. Bíróová), Matysová, Kolenová, Vojteková – Cerovská (83. Haršányová), Ondrušová (72. Klechová) – Šušková, D. Bartovičová, Fecková – Marková

Hlas:

Zsolt Pakusza (tréner žien SR, zdroj: Facebook SFZ): „Dnes sme nehrali zle, ale je potrebné uznať, že Rusky boli lepšie. V oboch polčasoch si vypracovali viacero šancí, pričom tie po zmene strán dokázali aj využiť. Som spokojný s nasadením a vôľou hráčok pobiť sa o čo najlepší výsledok. Vyššia kvalita na niektorých postoch a aj lepšia fyzická pripravenosť, ktorá sa prejavila v tom, že dokázal udržať a stupňovať tempo počas celého zápasu, rozhodli o zaslúženom víťazstve ruského tímu.“