Chelsea

LONDÝN 30. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Manchestru City prekvapujúco prehrali v sobotňajšom domácom súboji 3. kola najvyššej anglickej súťaže Premier League so Stoke City 0:1. Pre zverencov Manuela Pellegriniho je to prvé zaváhanie v ročníku. O cenné tri body pre hostí sa postaral po hodine hry Senegalčan Mame Biram Diouf.

Bláznivý zápas videli v sobotu diváci v Goodison Parku, kde sa v rámci 3. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže stretol domáci Everton s Chelsea. Prvá štyridsaťpäťminútovka skončila 1:2 z pohľadu domácich a nič nenasvedčovalo tomu, že po prestávke sa roztrhne gólové vrece. Od 67. do 78. minúty ale padlo päť gólov a v úplnom závere ešte jeden.

Robin van Persie

Za kratší koniec v tejto prestrelke ťahali domáce „karamelky,“ zverencom Josého Mourinha podľahli 3:6. V drese „The Blues“ si dva presné zásahy pripísala letná akvizícia z Atlética Madrid Diego Costa. Ten sa presadil v prvej aj poslednej minúte riadneho hracieho času. Za Everton raz skóroval Kamerunčan Samuel Eto´o, ktorý v minulej sezóne pôsobil práve v Chelsea.

„Hráčom som cez polčasovú prestávku povedal, že protí tímom ako Everton nemôžete 45 minút brániť. Musíte sa pokúsiť streliť ďalšie góly,“ citoval goal.com portugalského kouča Londýnčanov Josého Mourinha.

Bez víťazstva pokračujú hráči Manchestru United, keď len remizovali na ihrisku Burnley 0:0. Zverenci holandského lodivoda Louisa van Gaala si doteraz pripísali v troch dueloch len dva body. „Červeným diablom“ nepomohla ani rekordná posila z Realu Madrid Ángel Di María, ktorý nastúpil v základnej zostave a hral do 70. min, keď ho vystriedal Anderson.

Súhrn výsledkov:
FC Everton – FC Chelsea 3:6 (1:2)

Góly: 45.+ Mirallas, 69. Naismith, 76. Eto’o – 1. a 90. Diego Costa, 4. Ivanovič, 67. Coleman (vlastný), 74. N. Matič, 78. Ramires

Manchester City – Stoke City 0:1 (0:0)

Gól: 58. M. B. Diouf

Newcastle United – Crystal Palace 3:3 (1:1)

Góly: 37. Janmaat, 73. Aarons, 88. Williamson – 1. Gayle, 48. Puncheon, 90.+ Zaha

Queens Park Rangers – AFC Sunderland 1:0 (1:0)

Gól: 45.+ Austin

Swansea City – West Bromwich Albion 3:0 (2:0)

Góly: 2. a 71. N. Dyer, 24. Routledge

West Ham United – FC Southampton 1:3 (1:1)

Góly: 27. Noble – 45. a 68. Schneiderlin, 83. Pellé

FC Burnley – Manchester United 0:0

1. Chelsea 3 3 0 0 11:4 9