Futbalisti Slovana získali v Dunajskej Strede len jeden bod

ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:1
Zľava: Marko Milinkovič zo Slovana a Darijo Krišto z Dunajskej Stredy v zápase 23. kola Corgoň ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda. Bratislava, 22. marec 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

DUNAJSKÁ STREDA 21. septembra (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom súboji 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige 2014/2015 sa v súboji FK DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava zrodila remíza 1:1.

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre duelu Seydouba Soumah, ktorý v 52. min využil veľkú chybu domáceho kapitána Petra Majerníka a nedal brankárovi P. Penksovi šancu – 0:1. Už o desať minút vo vlastnom pokutovom území fauloval hosťujúci Gorosito útočníka Pavla Jurča, za čo dostal červenú kartu a hlavný rozhodca Kráľovič nariadil pokutový kop.

Ten bezpečne premenil Otto Szabó. Dunajská Streda mohla v závere duelu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale strelu V. Horvátha odkopol z bránkovej čiary Lásik a Majerník netrafil odkrytú bránku Slovana.

FK DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)

Góly: 62. O. Szabó (z pok. kopu) – 52. Soumah, ŽK: 38. G. Straka, 77. Peter Majerník, 84. V. Horváth – 64. Lásik, 83. Milinkovič, ČK: 60. Gorosito (Slovan), rozhodovali: Kráľovič – Weiss, Ádám

Dunajská Streda: P. Penksa – M. Turňa, Struhár, Peter Majerník, O. Szabó – G. Straka (69. V. Horváth), Krišto – E. Ujlaky, Štepanovský (78. Sabler), Brašeň – Pavol Jurčo

Slovan: D. Perniš – Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský – Grendel, Lásik – I. Žofčák (70. Milinkovič), Soumah (63. Kolčák), F. Kubík – Fořt (81. L. Peltier)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po nedeľňajšom súboji 11. kola:

1. MŠK Žilina 11 6 4 1 20:8 22

2. AS Trenčín 9 6 3 0 17:7 21

3. ŠK Slovan Bratislava 8 5 1 2 15:11 16

4. FK Senica 11 3 7 1 12:12 16

5. ŽP Šport Podbrezová 11 4 2 5 11:12 14

6. DAC Dunajská Streda 11 2 6 3 11:13 12

7. FC Spartak Trnava 10 3 2 5 12:12 11

8. MFK Košice 11 3 2 6 15:19 11