Fernando Torres
Jeden z gólov 'rossoneri' v utorňajšom stretnutí 4. kola Serie A strelil Fernando Torres, ktorý v 43. minúte znižoval na 1:2. Milánčania napokon v Empoli remizovali 2:2. Foto: SITA/AP

RÍM 23. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti AC Miláno remizovali v utorkovom dueli 4. kola Serie A na pôde Empoli 2:2. Domáci pritom viedli 2:0 už po 21 minútach hry, keď sa presadili Lorenzo Tonelli a Manuel Pucciarelli.

Za hostí najskôr znížil španielsky reprezentant Torres, ktorý si hneď vo svojom prvom zápase v základnej zostave AC Miláno otvoril strelecký účet v najvyššej talianskej futbalovej súťaži. Torres tesne pred zmenou strán v 43. min vykresal nádej pre hostí, keď hlavičkou do šatne znížil. O vyrovnanie a bod pre „rossoneri“ sa v 58. min postaral Japonec Keisuke Honda.

Torres mohol byť hrdinom hostí, ale Jérémy Ménez v 62. min po jeho prihrávke trafil iba konštrukciu bránky. Pre AC to bol vôbec prvý nerozhodný výsledok v sezóne, Empoli stále čaká na prvý trojbodový zápis.

„Z gólu mám radosť, ale ochotne by som ho vymenil za tri body. Útočník je na ihrisku na to, aby utváral šance a strieľal góly. Nič iné sa nepočíta. Z Empoli sa vraciame domov sklamaní, ale nehrali sme zle. Snažím sa prispôsobovať potrebám tímu. S takými skvelými hráčmi nie je veľký problém nájsť spoločnú reč,“ cituje goal.com kanoniera, ktorý je v Miláne na hosťovaní z FC Chelsea na dva roky.

Súťažný debut si odkrútil v sobotu, v Turíne proti majstrovskému Juventusu sa dostal na trávnik až v 76. minúte. V Empoli odohral 81 minút. „Je to nefalšovaný profesionál. Nepochybujem o tom, že nám pomôže,“ komentoval vystúpenie svojho nového spoluhráča obranca Ignazio Abate.

Výsledok utorkového stretnutia 4. kola Serie A:
Empoli – AC Miláno 2:2 (2:1)

Góly: 13. Tonelli, 21. Pucciarelli – 43. F. Torres, 58. K. Honda, ČK: 86. Valdifiori (Empoli) po druhej ŽK

1. AS Rím 3 3 0 0 5:0 9

2. Juventus Turín 3 3 0 0 4:0 9

3. AC Miláno 4 2 1 1 10:8 7

4. Hellas Verona 3 2 1 0 3:1 7

5. Udinese 3 2 0 1 3:2 6

6. Inter Miláno 3 1 2 0 8:1 5

7. Sampdoria Janov 3 1 2 0 3:1 5

8. FC Janov 3 1 1 1 2:2 4