Košice pohodlne postúpili do osemfinále Slovnaft Cupu

Mfk kosice
Košickí hráči sa tešia z gólu pri prešovskej lavičke v zápase 20. kola futbalovej Corgoň ligy medzi MFK Košice - 1. FC Tatran Prešov. Košice, 2. marec, 2013. Foto: SITA/Ivan Fleischer

BRATISLAVA 8. októbra (WEBNOVINY) – Futbalisti MFK Košice sa na postup medzi najlepších šestnásť tímov Slovnaft Cupu 2014/2015 veľmi nenadreli.

Obhajca trofeje zvíťazil v stredajšom zápase na ihrisku treťoligovej Nemšovej jednoznačne 4:1. Skóre duelu otvoril v 25. min srbský obranca Ivan Ostojič. Už o sedem minút zvýšil z pokutového kopu Dávid Škutka.

Domáci v druhom polčase zásluhou Dávida Straňáka sa dostali na rozdiel jedného zásahu, no dve „trefy“ Bosniaka Nermina Hasiča v 63. a 73. min stanovili konečný rezultát. „Východniari“ nastúpia v osemfinále národnej pohárovej súťaže proti postupujúcemu z dvojice Inter Bratislava – Jupie Podlavice Badín.

Výsledok stredajšieho stretnutia 4. kola futbalového Slovnaft Cupu 2014/2015 – slovenskej pohárovej súťaže (hralo sa na jeden zápas):

FKS Nemšová – MFK Košice 1:4 (0:2) – do osemfinále postúpil MFK Košice

Góly: 58. Straňák – 63. a 73. Haskič, 25. Ostojič, 32. Škutka (z pok. kopu)