Divoký zápas medzi Bystricou a Podbrezovou skončil remízou

Banska bystrica podbrezova
Branislav Ľupták (uprostred) z FK Dukla Banská Bystrica počas jesennej časti 15. kola Fortuna ligy medzi FK Dukla Banská Bystrica - ŽP Šport Podbrezová. Banská Bystrica, 24. október 2014. Foto: SITA/Ján Viazanička

BANSKÁ BYSTRICA 24. októbra (WEBNOVINY) – Piatkový duel 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy medzi Banskou Bystricou a Podbrezovou priniesol strhujúce divadlo so šiestimi gólmi a deľbou bodov po remíze 3:3.

Hostia sa ujali vedenia v 14. min M. Pančíkom, ktorý ľavačkou poslal loptu za domáceho brankára Budinského. Na začiatku druhého polčasu Podbrezovčania zvýšili na 2:0, keď sa presadil J. Pančík a o víťazovi zápasu sa zdalo byť rozhodnuté. Už o dve minúty však vrátil Duklu do stretnutia vlastným gólom hosťujúci obranca Minčič.

Bystričania ožili a v následnej dvadsaťminútovke dokonca otočili vývoj skóre ďalšími dvoma gólmi vo svoj prospech. Úspešnými strelcami boli Polievka a P. Vajda. Podbrezová v závere vrhla všetky sily do útoku a napokon vydolovala aspoň bod, ktorý v 88. min zariadil Minčič. Banská Bystrica bodovala v ligovej súťaži prvýkrát po sérii štyroch prehier.

FK Dukla Banská Bystrica – ŽP Šport Podbrezová 3:3 (0:1)

Góly: 52. Minčič (vlastný), 63. Polievka, 72. P. Vajda – 14. M. Pančík, 50. J. Pančík, 88. Minčič, ŽK: 40. Adámik, 89. Savič – 60. Kochan, 90.+ Podio, rozhodovali: Jaška – Ádám, Ferenc, 1150 divákov

Banská Bystrica: Budinský – De Vito, P. Vajda, Adámik, Savič – P. Mazan, Wojnar (51. Polievka), B. Ľupták, Dolný – Šovčík (80. Seye), Peňaška

Podbrezová: Maťašovský – Andrič (85. Karaš), Kupčík, Minčič, J. Pančík (66. Gál-Andrezly) – M. Pančík, Podio, Kochan, Snitka (76. Harvilko) – Vaščák, Nworah

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po piatkovom dueli 15. kola:

1. AS Trenčín 14 9 4 1 30:13 31

2. MŠK Žilina 14 7 6 1 27:11 27

3. FK Senica 14 5 8 1 18:16 23

4. ŽP Šport Podbrezová 15 5 4 6 17:18 19

5. Spartak Myjava 14 5 2 7 13:16 17

6. FC ViOn Zlaté Moravce 13 4 5 4 12:16 17

7. DAC Dunajská Streda 14 3 7 4 16:19 16

8. ŠK Slovan Bratislava 11 5 1 5 15:18 16