Gonzalo Higuaín
Útočník SSC Neapol Gonzalo Higuaín prekonáva brankára AS Rím Morgana De Sanctisa počas sobotňajšieho zápasu 10. kola Serie A, v ktorom 'partenopei' porazili 'vlkov' 2:0. Foto: SITA/AP

NEAPOL 1. novembra (WEBNOVINY) – Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom šlágri 10. kola najvyššej talianskej súťaže nad AS Rím 2:0 a v tabuľke sa posunuli s osemnástimi bodmi na tretie miesto.

Na svojho sobotňajšieho súpera i vedúci Juventus Turín strácajú Neapolčania štyri body. Stretnutie na Štadióne Sao Paolo sa hralo za prísnych bezpečnostných opatrení a fanúšikovia Rimanov nemali prístup na tribúny.

Neapol, ktorý je súperom Slovana Bratislave v skupinovej fáze Európskej ligy, natiahol šnúru bez prehry v lige na sedem zápasov (4-3-0, skóre 17:9). Už v tretej minúte nechal zabudnúť na nepremenený pokutový kop v poslednom súboji v Bergame s Atalantou (1:1) Gonzalo Higuaín a otvoril skóre utešeným volejom.

Po akcii argentínskeho útočníka potom pridal v závere stretnutia druhý gól José Callejón. V tom čase už nebol na ihrisku Marek Hamšík, slovenský tvorca hry SSC hral do 66. minúty. V predposlednej minúte prvého polčasu opečiatkoval Hamšík tvrdou strelou brvno rímskej bránky.