Manchester united city

LONDÝN 2. novembra (WEBNOVINY) – Nedeľňajšie derby dvoch najslávnejších manchesterských futbalových klubov ovládol domáci tím City. Na Etihad Stadium v rámci súboja 10. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili „The Citizens“ nad hráčmi Manchestru United 1:0 (0:0), keď jediný gól dosiahol argentínsky kanonier Sergio Agüero.

Juhoameričan skóroval v 63. minúte prudkou strelou ľavačkou z hranice pokutového kopu po centri Francúza Gaela Clichyho.

United dohrali bez Smallinga

Zverenci Manuela Pellegriniho zostali v tabuľke Premier League na treťom mieste, ale za vedúcimi futbalistami FC Chelsea zaostávajú už len o šesť bodov. „Červení diabli“ z desiatich duelov vydolovali iba 13 bodov. V tejto fáze sezóny je to pre nich najmenej od roku 1986. Inými slovami, tím z Old Traffordu má najhorší vstup do sezóny za ostatných 28 rokov.

Hosťujúci United dohrávali oslabení o vylúčeného obrancu Chrisa Smallinga. Anglický reprezentant dostal červenú kartu krátko pred koncom prvého polčasu za faul. V 55. minúte prišli pre vykĺbené rameno o argentínskeho obrancu Marcosa Roja.

Kouč City je spokojný

Ten musel po súboji s domácim bekom Martínom Demichelisom opustiť ihrisko na nosidlách. Nahradil ho mladík Patrick McNair. „Chlapcom som povedal, že môžu byť na seba hrdí. Fanúšikovia vedia, že na trávniku sú ochotní odovzdať všetko. Na konci zápasu sme však zostali bez bodu. Tento šport je už raz taký, záleží na góloch,“ povedal pre klubovú stránku kormidelník United Louis van Gaal.

„V derby je najdôležitejšie zvíťaziť. Hrali sme dobre, kým sme neskórovali. Potom prišlo poľavenie, čo sa dá očakávať v takýchto vypätých stretnutiach. Zdolali sme kvalitné mužstvo, takže som spokojný,“ vyjadril sa pre klubový web kouč City Manuel Pellegrini.

Výsledok stretnutia 10. kola Premier League:
Manchester City – Manchester United 1:0 (0:0)

Gól: 63. Agüero, ČK: 39. Smalling (Manchester United) po druhej ŽK za podkopnutie súpera

Aston Villa – Tottenham Hotspur 1:2 (1:0)

Góly: 16. Weimann – 84. Chadli, 90. H. Kane, ČK: 65. Benteke (Aston Villa)

1. Chelsea 10 8 2 0 26:10 26

2. Southampton 10 7 1 2 21:5 22

3. Manchester City 10 6 2 2 20:10 20

4. Arsenal 10 4 5 1 18:11 17

5. West Ham 10 5 2 3 19:14 17

6. Swansea 10 4 3 3 13:10 15