Lionel Messi
Lionel Messi v sobotu strelil dva góly. Foto: SITA/AP

MADRID 20. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona si pripísali v 16. kole španielskej Primera División dvanáste tohtosezónne víťazstvo, na domácej pôde zdolali Córdobu presvedčivo 5:0. „Blaugranas“ sa predviedli na Nou Campe najmä po zmene strán, keď zaznamenali štyri presné zásahy. V tabuľke zostáva „Barca“ na druhej priečke s odstupom jedného bodu na vedúci Real Madrid, Córdobe patrí predposledné 19. miesto.

Súboj tabuľkových susedov Levante – San Sebastián sa skončil nerozhodne 1:1, až v nadstavenom čase druhého polčasu vyrovnal z pokutového kopu domáci stredopoliar Andreas Ivanschitz. Futbalisti Valencie zvíťazili na pôde Eibaru gólom útočníka Paca Alcácera z 31. minúty 1:0 a dostali sa v tabuľke na štvrté miesto o bod pred FC Sevilla. Vo večernom dueli zvíťazil Espanyol Barcelona na pôde Vallecana 3:1 najmä zásluhou dvoch presných zásahov Sergia Garcíu.

Gól: 31. Paco Alcácer

Vallecano – Espanyol Barcelona 1:3 (1:1)

Góly: 45. Léo Baptistao – 9. a 90.+ Sergio García, 76. Lucas Vázquez, ČK: 81. Stuani (Espanyol) po druhej ŽK

1. Real Madrid 15 13 0 2 55:13 39

2. Barcelona 16 12 2 2 41:7 38

3. Atlético Madrid 15 10 2 3 27:13 32

4. Valencia 16 9 4 3 29:13 31

5. FC Sevilla 15 9 3 3 25:17 30

6. Villarreal 15 8 3 4 24:14 27

7. Málaga 15 8 3 4 18:14 27

8. Celta Vigo 16 5 5 6 17:18 20