Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič Foto: SITA/AP

PARÍŽ 20. decembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Paríža St. Germain iba remizovali v 19. kole najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1 s Montpellierom 0:0. Parížania si nepripísali triumf druhýkrát v rade, v predchádzajúcom kole prehrali na pôde Guingampu 0:1. Úradujúci francúzsky majster opäť nevyužil šancu k posunu na prvé miesto tabuľky. PSG sa bodovo vyrovnal Olympique Marseille, ktorý má nedeľňajší zápas s Lille k dobru.

Parížania nie sú v závere kalendárneho roka v ideálnej pohode, z posledných štyroch ligových duelov nevyhrali trikrát. V Parku princov hrali domáci bez myšlienky a 45-tisíc divákov ich pred odchodom na prestávku vypískalo. V druhom polčase mužstvo síce pridalo, ale napokon po dvoch rokoch neskórovalo vo dvoch stretnutiach v rade. Po rovnakom čase nedali Parížania gól vo dvoch domácich dueloch.

Trénerovi PSG Laurentovi Blancovi chýbala proti Montpellieru väčšia aktivita, bojovnosť, snaha i srdce. Pred zimnou prestávkou chcel mať na tímovom konte viac bodov. „Pred rokom sme sa snažili skórovať ako prví, bojovali sme o to. Teraz mi to chýbalo. Dnes i v zápasoch na začiatku ročníka sme zlyhávali v strede poľa, tam sme mali viac bojovať. Montpellier nebol súper, ktorý sa nedal zdolať,“ uviedol podľa L´Equipe Blanc.

Počas zimnej prestávky budú v Parku princov diskutovať o prípadných zmenách v kádri. Zatiaľ nie je nič isté. „Otázka o prestupoch je dobrá. Čaká nás diskusia medzi členmi predstavenstva a realizačným tímom. Pokúsime sa všetko zanalyzovať a zároveň dosiahnuť s hráčmi individuálne i kolektívne zlepšenie,“ dodal Blanc.