Martin Škrtel
Hráč Arsenalu Danny Welbeck a obranca Liverpoolu Martin Škrtel počas nedeľňajšieho zápasu 17. kola Premier League. Liverpool, 21. december 2014. Foto: SITA/AP

LONDÝN 21. decembra (WEBNOVINY) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel musel v nedeľňajšom šlágri medzi FC Liverpool a Arsenalom Londýn (2:2) najprv vydržať veľkú bolesť, aby sa napokon stal hrdinom svojho mužstva. Čerstvého tridsiatnika (nar. 15. decembra 1984) v 51. min zaliala krv, keď mu po páde na zem šliapol na hlavu útočník hostí Olivier Giroud a spôsobil mu tržnú ranu.

V tom čase bolo 2:1 pre Arsenal a handlovského rodáka pochádzajúceho z Ráztočna museli dlhší čas ošetrovať. Škrtelovi dali lekári okolo hlavy čierny obväz a pokračoval v zápase. Napokon prišla siedma minúta nadstaveného času: Adam Lallana zahral roh, na hranici pokutového kopu sa do vzduchu zavesil slovenský reprezentant a prudkou hlavičkou rozhodol o deľbe bodov.

Liverpool hral navyše od druhej minúty nadstaveného času bez vylúčeného Fabia Boriniho. „Chceli sme dnes získať tri body, ale to, že sme dokázali vyrovnať v poslednej chvíli, je pre nás dobré. Sme však sklamaní, že sme nedosiahli víťazstvo. Adam poslal vynikajúci center, na gól som čakal nejaký ten čas, takže som skutočne šťastný,“ povedal Škrtel pre Sky Sports.

Pre Škrtela to bol prvý gól v tejto sezóne. „Podali sme skvelý výkon. Prihrávky a pohyb na tomto otrasnom ihrisku bol fantastický. Počas duelu sme dominovali, ale nevyvarovali sme sa chýb. Súper mal tri strely na bránku, my celkovo 23,“ doplnil kouč Liverpoolu Brendan Rodgers.

Skóre na Anfielde otvoril v 45. minúte domáci brazílsky ofenzívny stredopoliar Philippe Coutinho, ale Arsenal stihol odpovedať ešte do polčasovej prestávky po hlavičke francúzskeho pravého obrancu Mathieua Debuchyho. „The Gunners“ poslal do vedenia v 65. min spomenutý Giroud, ale domáci sa dočkali vyrovnania zásluhou Škrtela. Londýnčanom patrí v tabuľke Premier League šieste miesto s 27 bodmi, Liverpool je desiaty s 22 bodmi.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 17. kola Premier League:
FC Liverpool – Arsenal Londýn 2:2 (1:1)

Góly: 45. Coutinho, 90.+ ŠKRTEL – 45.+ Debuchy, 65. Giroud, ČK: 90.+ Borini (Liverpool) po 2. ŽK