Meniny má: Melánia

Autor: SITA, 4. januára 2015 22:17, aktualizované: 4. januára 2015 23:05
Futbalisti Realu Madrid vyhrávali na pôde Valencie 1:0, ale domácim sa v druhom polčase podarilo výsledok otočiť. Zaváhala aj Barcelona, pretože ľavý obranca Jordi Alba si už v druhej minúte zápasu strelil vlastný gól.
Gareth Bale Zľava: Gareth Bale z Realu Madrid v súboji s hráčom Valencie Lucasom Orbanom počas nedeľňajšieho zápasu 17. kola Primera División, v ktorom 'biely balet' prehral na štadióne Mestalla 1:2. Valencia, 4. január 2015. Foto: SITA/AP
VALENCIA 4. januára (WEBNOVINY) - Hráči Realu Madrid po 22 víťazstvách v súťažných zápasoch ochutnali v nedeľňajšom dueli 17. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže trpkosť prehry.

Výsledky sobotňajších zápasov 17. kola Primera División:

"Biely balet" síce poslal na ihrisku Valencie do vedenia v 14. minúte z pokutového kopu hviezdny Cristiano Ronaldo, po zmene strán však domáci dvoma gólmi otočili nepriaznivý stav stretnutia. Presadili sa v 52. min Antonio Barragán a v 65. min Nicolás Otamendi.

"Celý týždeň sme sa zodpovedne pripravovali na súboj proti Realu. Tento kľúčový zápas sme zvládli výborne. Teší ma úspešný futbalový vstup do roku 2015," uviedol spokojný 26-ročný argentínsky obranca Otamendi. Valencia sa trojbodovým zápisom dostala na 4. miesto tabuľky Primera División, ktoré zaručuje miestenku do Ligy majstrov 2015/2016.

Zaváhala aj Barcelona

V tábore madridského klubu pochopiteľne zavládol smútok. "Určite nás všetkých veľmi mrzí, že sme prehrali a nezískali ani bod. Valencia má však kvalitné mužstvo a nikdy nie je ľahkým protivníkom. Domáci hrali svojím štýlom, prehustili stred poľa, ťažko sa presadzovalo. Ligová súťaž v Španielsku je však ešte dlhá, čaká na nás množstvo zápasov," skonštatoval stopér Realu a španielsky reprezentant Sergio Ramos.

Šancu dostať sa na čelo Primera División nevyužili vo večernom dueli hráči FC Barcelona. Na trávniku baskického družstva Real Sociedad San Sebastián prehrali Katalánci 0:1 po vlastnom góle ľavého obrancu Jordiho Albu už z druhej minúty.

"Biely balet" prehral aj v utorok

"Pusinky" pri spomenutých 22 výhrach mali skóre 80:10. Posledným úspechom v tejto šnúre zostane pre Real Madrid triumf vo finále majstrovstiev sveta klubov FIFA nad argentínskym San Lorenzom 2:0. Deviateho decembra minulého roka domácim víťazstvom 4:0 nad bulharským Ludogorcom Razgrad v záverečnom 6. kole B-skupiny Ligy majstrov UEFA sa Real odpútal v historickom španielskom rebríčku od FC Barcelona.

Dovtedy platné španielske maximum Kataláncov s 18 položkami pochádzalo z obdobia medzi októbrom 2005 a januárom 2006. Madridčania ho vyrovnali 6. decembra 2014 v lige na Štadióne Santiaga Bernabéua proti Celte Vigo (3:0) a o tri dni neskôr v LM osameli na čele. Úradujúci kontinentálny šampión bol stopercentný od prehry 1:2 v sobotu 13. septembra minulého roka doma s mestským rivalom Atléticom.

Real našiel premožiteľa aj v utorok 30. decembra v prípravnom stretnutí s AC Miláno, ktorému v Dubaji podľahol 2:4. Nešlo však o súťažný zápas.