James Rodriguez
James Rodriguez z Realu Madrid oslavuje gól v sieti Espanyolu Barcelona. Foto: SITA/AP

MADRID 10. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid vyhrali prvý súťažný zápas v kalendárnom roku 2015, keď v sobotu zdolali v 18. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže Espanyol Barcelona 3:0 a po prehrách v La Lige s Valenciou a Kráľovskom pohári s Atléticom Madrid urobili radosť svojim fanúšikom. V tabuľke má biely balet pred Barcelonou štvorbodový náskok. Z premiérového zásahu v prvom tíme Realu sa tešil Nacho, ktorý stanovil na konečných 3:0.

Skóre duelu na Štadióne Santiaga Bernabeua otvoril v 12. minúte James Rodríguez, 23-ročný Kolumbijčan strelil svoj šiesty gól v La Lige 2014/2015. Následne skvelú kopaciu techniku pri priamom kope predviedol Gareth Bale a od žrde sa lopta odrazila do siete. Real hral v sobotu bez obrancu Sergia Ramosa, ktorý má problémy s chrbtom. Od 53. minúty navyše prišiel aj o vylúčeného Fabia Coentraa.

V druhom polčase sa hneval Cristiano Ronaldo na Balea. Walešan postupoval z pravej strany a namiesto prihrávky lepšie postavenému Portugalcovi zvolil priamu strelu. Ronaldo rozhodil nahnevane rukami a z jeho úst vyšla portugalská nadávka. Niektorí fanúšikovia na štadióne začali pískať na Balea.

„Medzi mojimi hráčmi nie sú žiadne konflikty. Bale odohral skvelý zápas, hral s veľkým nasadením a skóroval. Môže sa stať, že niektoré situácie hráči neriešia podľa všeobecného želania. V druhom polčase chceli diváci vidieť prihrávku na Cristiana, ktorá neprišla. Každý útočník sa však snaží pred bránkou strieľať,“ hovoril po zápase, ktorý sledovalo 69 600 divákov, tréner Realu Carlo Ancelotti.

Fanúšikovia v hľadisku spievali počas zápasu oslavné piesne o Cristianovi Ronaldovi a žiadali Zlatú loptu pre hviezdu Realu. O držiteľovi ocenenia pre najlepšieho svetového futbalistu za rok 2014 sa rozhodne v pondelok v Zürichu.

Výsledky sobotňajších stretnutí 18. kola Primera División:
Real Madrid – Espanyol 3:0 (2:0)

Góly: 12. J. Rodríguez, 28. G. Bale, 76. Nacho, ČK: 53. F. Coentrao (Real Madrid)

Málaga – Villarreal 1:1 (0:1)

Góly: 60. Amrabat – 45.+ Jonathan dos Santos

Celta Vigo – Valencia 1:1 (0:1)

Góly: 61. Orellana – 43. Rodrigo

Eibar – Getafe 2:1 (1:0)

Góly: 33. Del Moral, 51. Capa – 80. Castro

1. Real Madrid 17 14 0 3 59:15 42

2. FC Barcelona 17 12 2 3 41:8 38