REAL MADRID
Futbalisti Realu Madrid sa tešia z gólu v sieti San Sebastiánu. Foto: SITA/AP

MADRID 31. januára (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid potvrdili líderské postavenie v tabuľke najvyššej španielskej súťaže Primera División, v sobotňajšom dueli 21. kola La Ligy zdolali San Sebastián 4:1.

Dvojgólový Benzema

Mužstvo trénera Carla Ancelottiho nastúpilo bez najväčšej hviezdy Cristiana Ronalda, ktorý má dištanc za vylúčenie v zápase minulého kola na pôde Córdoby. Real začal stretnutie proti San Sebastiánu nesústredene podobne ako pred týždňom v spomenutej Córdobe.

Hostí z Baskicka poslal hneď v úvodnej minúte do vedenia hlavou po rohu Aritz Elustondo. V 3. min však vyrovnal taktiež hlavou James Rodríguez a ešte pred prestávkou získal vedenie pre Madridčanov nekompromisnou strelou stopér Sergio Ramos. Po zmene strán pridal dvojgólovú poistku Francúz Karim Benzema, výstavný bol predovšetkým jeho druhý gól po spolupráci s Iscom. Real oplatil svojmu súperovi prehru 2:4 z augusta minulého roka.

Atlético rozhodlo v prvom polčase

V sobotu získal tri body aj druhý madridský klub Atlético, ktoré sa rýchlo spamätal zo stredajšieho vypadnutia vo štvrťfinále Španielskeho pohára. Po 25 minútach na pôde nováčika z Eibaru bolo po dvoch góloch Maria Mandžukiča a jednom prednom zásahu Antoina Griezmanna 3:0 pre „Los Colchoneros“. Tesne pred koncom už len skorigoval prehru Eibaru na konečných 1:3 Argentínčan Federico Piovaccari.

Real Madrid – San Sebastián 4:1 (2:1)

Góly: 52. a 76. Benzema, 3. James Rodríguez, 37. Sergio Ramos – 1. Elustondo

Eibar – Atlético Madrid 1:3 (0:3)

Góly: 89. Piovaccari – 23. a 25. Mandžukič, 7. Griezmann

Granada – Elche 1:0 (0:0)

Gól: 56. J. Córdoba, ČK: 70. D. Suárez (Elche) po druhej ŽK

1. Real Madrid 20 17 0 3 68:17 51

2. FC Barcelona 20 15 2 3 54:9 47