Trenčín stíha vedúcu Žilinu, Trnava deklasovala Myjavu

Matúš Čonka
Peter Jánošík zo Spartaka Myjava sa snaží zablokovať loptu po strele Trnavčana Matúša Čonku počas zápasu 20. kola Fortuna ligy. Trnava, 28. február 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 28. februára (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Slovan prehral so Žilinou, pokračovalo v sobotu prvé jarné kolo Fortuna ligy ďalšími štyrmi zápasmi, v ktorých sa darilo domácim tímom.

Košičania vezú bod s Podbrezovej

Trenčania zvíťazili nad Banskou Bystricou 2:0. Oba presné zásahy domáceho mužstva videli diváci už v prvom polčase, v 9. minúte sa presadil Jakub Holúbek, o 16 minút neskôr pridal druhý gól domácich Nigérijčan Ibrahim Rabiu.

Obrazom: Slovan prehral so Žilinou

Futbalisti ŽP Šport Podbrezová remizovali s hráčmi MFK Košice 1:1. Skóre zápasu otvoril po štvrťhodine hry hosťujúci Erik Pačinda, domáce mužstvo dokázalo odpovedať ešte v prvom polčase – Dávid Škutka premenil pokutový kop. Po zmene strán už diváci na štadióne v Brezne nevideli presný zásah.

Futbalisti Spartaka nastrieľali päť gólov

Výborný vstup do jarnej časti ligy majú za sebou Trnavčania, ktorí piatimi gólmi zničilu Myjavu. Hostia sa síce v 6. minúte po Pekárovom góle ujali vedenia, ale potom už lovil loptu zo svojej siete iba brankár Černáček. Do polčasovej prestávky ho prekonali Ján Vlasko a Cléber Silva Nascimento. Po zmene strán pridali ďalšie presné zásahy „andelov“ Martin Mikovič a Erik Sabo, ktorý sa presadil dvakrát.

Hrdinom duelu pod Čebraťom bol striedajúci útočník „ruže“ Pavol Masaryk, ktorý počas záverečných desiatich minút hry strelil dva góly a Ružomberok jeho zásluhou porazil Senicu 2:1. Tesne pred Masarykovým prvým zásahom hlavný rozhodca vylúčil po udelení druhej žltej karty Seničana Filipa Hlohovského. Úvodný gól zápasu dosiahol v 49. minúte hosťujúci Jozef Dolný.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 20. kolo – sobota:

MFK Ružomberok – FK Senica 2:1 (0:0)

Góly: 82. a 88. P. Masaryk – 49. Dolný, ŽK: 48. Zošák – 15. Majtán, 36. Hlohovský, 44. Kalabiška, 54. T. Kóňa, 75. Šulla, ČK: 81. Hlohovský (Senica) po druhej ŽK, rozhodovali: Chmura – Petríček, Mikulaj

Ružomberok: Senecký (18. Šavol) – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Kružliak – Gerát, Martin Nagy – Zošák (73. L. Lupták), Almaský, Sapara – Lovás (58. P. Masaryk)

Senica: Šulla – Opiela, Pavlík, Pillár (20. T. Kóňa), Kalabiška – Hušek, D. Malý – Kosorin, Hlohovský, Dolný (75. S. Mráz) – Majtán

FC Spartak Trnava – Spartak Myjava 5:1 (2:1)

Góly: 66. a 90.+ E. Sabo, 26. Vlasko, 32. Cléber Silva Nascimento, 51. Mikovič – 6. Š. Pekár, ŽK: 52. Miloš Nikolič, 59. Cléber Silva Nascimento, 71. Čonka – 48. Kastelovič, 70. Duga, rozhodovali: Valášek – Ádám, Hrdlička

Trnava: Kelava – Martin Tóth, Miloš Nikolič, Bortel, Čonka – E. Sabo, Greššák, Cléber Silva Nascimento (79. Janečka), Sládek (62. Vojtuš) – Vlasko (70. Marek Hlinka), Mikovič

Myjava: Solnička – P. Jánošík, Kastelovič, Duga, E. Daniel – Ciprys (80. D. Švec), Černáček, Marček, Ľ. Kolár (63. Janco) – Š. Pekár, M. Kuzma (64. Peňaška)

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu, ŽK: 72. Willwéber (B. Bystrica), rozhodovali: Leško – Benko, Špivak

Trenčín: Šemrinec – Rundič, Kleščík, Čögley, Madu Kingsley – Holúbek, Rabiu, Bero (58. Koolwijk), Lobotka – Jairo da Silva (67. Edmond), Van Kessel (82. Guba)

B. Bystrica: Boroš – Kupec (82. Marinkovič), P. Vajda, Had, M. Balko (46. De Vito), Savič – Faško, Willwéber, Snitka – Šovčík (73. Gálik), Polievka

ŽP Šport Podbrezová – MFK Košice 1:1 (1:1) – hralo sa v Brezne

Góly: 45.+ Škutka (z pok. kopu) – 15. Pačinda, rozhodovali: Vlk – Vorel, Pozor

Podbrezová: P. Penksa – Harvilko (46. Nworah), Kupčík, Minčič, Greško – M. Pančík, Podio, Kochan (63. Hovančík), Gál-Andrezly (73. J. Pančík)

Košice: Stijakovič – Ostojič, Huk, Bašista, Sekulič – Šinglár – Viazanko, Djordjevič (90.+ Korijkov), Pačinda, J. Novák – Haskič (74. F. Pavúk)