Kostas Manolas, Carlos Tevez
Kostas Manolas (vľavo) bojuje o loptu s Carlosom Tevezom (vpravo). Foto: SITA/AP

RÍM 3. marca (WEBNOVINY) – V pondelkovom večernom stretnutí 25. kola sa prvé dva tímy tabuľky najvyššej talianskej futbalovej súťaže AS Rím a Juventus Turín rozišli zmierlivo po výsledku 1:1.

Juventus mal o hráča viac

Turínčania na rímskej pôde nezvíťazili napriek tomu, že od 62. minúty hrali po vylúčení domáceho Vasilisa Torosidisa v početnej prevahe a o dve minúty neskôr ich do vedenia poslal krásnou strelou z priameho kopu Carlos Tévez. Argentínčan strelil 15. ligový gól v tejto sezóne a na čele tabuľky strelcov sa odpútal od krajana Maura Icardiho z milánskeho Interu.

V 78. min stanovil konečný rezultát Seydou Keita. „Chceli sme získať tri body, no máme len jeden. Sme veľmi sklamaní, ale na druhej strane treba uznať, že sme hrali proti skvelému tímu,“ vyhlásil pre Sky Sport Italia strelec jediného gólu Rimanov.

Turínčania trénera nahnevali

Juventus, ktorý nastúpil bez dvoch kľúčových hráčov stredu poľa Andreu Pirla a Paula Pogbu, má na čele poradia Serie A pred AS Rím naďalej deväťbodový náskok. Tréner „Bianconeri“ Massimiliano Allegri bol po stretnutí nahnevaný na svojich zverencov, ktorí nevyužili možnosť získať pred súperom náskok dvanástich bodov.

„Tréner má právo byť naštvaný. Nemôžeme stratiť zápas v situácii, keď máme o jedného hráča viac. Navyše sme 70 minút odohrali dobre. V závere sme to zbabrali,“ vyhlásil Tévez, ktorý priznal, že pri realizácii priamych kopov má dobrého učiteľa v podobe spoluhráča Pirla. „Na tréningoch často pozorujem Andreu. Je pre mňa dôležité, aby som trochu odkopíroval jeho štýl kopania. Je to môj vzor. Keď sa po zranení vráti, pri priamych kopoch bude mať prednosť,“ dodal 31-ročný niekdajší hráč Manchestru United či Manchestru City.