Ruža sa vezie na víťaznej vlne, Košice zdolala rýchlym gólom

MFK Košice, MFK Ružomberok
Oumar Diaby z MFK Košice v súboji s hráčmi MFK Ružomberok počas zápasu Fortuna ligy. Foto: SITA/Ivan Fleischer

RUŽOMBEROK 28. marca (WEBNOVINY) – Futbalista MFK Ružomberok Andrej Lovás si v sobotu pripísal premiérový presný zásah v aktuálnom ročníku najvyššej slovenskej súťaže.

V predohrávanom stretnutí 30. kola Fortuna ligy vďaka jeho rýchlemu gólu z 12. minúty Ružomberčania na vlastnom trávniku zdolali hráčov MFK Košice najtesnejším rozdielom 1:0 a naďalej platí, že v jarnej časti FL 2014/2015 ešte neokúsili trpkosť prehry. Tento duel 30. kola sa uskutočnil v predstihu pre plánované rozsiahle práce na štadióne pod Čebraťom.

Viac vzruchu priniesli až záverečné minúty druhého polčasu. Najskôr mohol poistiť vedenie domácich stopér Antonín Rosa hlavičkou, potom hľadal Pavol Masaryk v pokutovom území hostí Mareka Saparu, tomu však v zakončení zabránila obetavá práca košickej defenzívy. Liptáci mohli pykať – v 83. minúte sa úplne sám pred brankárom Ružomberka ocitol kapitán Košíc Peter Šinglár, ale jeho hlavičku Milorad Nikolič bravúrne zneškodnil.

Futbal – Fortuna liga 2014/2015 – 30. kolo – predohrávka – sobota:

MFK Ružomberok – MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 12. A. Lovás, ŽK: 42. Boszorád, 62. Rosa, 79. J. Maslo – 10. Ostojič, rozhodovali: Vnuk – Lieskovský, Borsányi, 1687 divákov

Ružomberok: Milorad Nikolič – Boszorád, J. Maslo, Rosa, Daghbašjan – Martin Nagy – Zošák (30. Almaský), Gerát (86. Vavrík), Sapara, A. Lovás (70. Janič) – Masaryk

Košice: Stijakovič – Mikuláš Tóth (70. Gáll), Sekulič, Ostojič, Djordjevič – Šinglár, Dimun – J. Novák (66. Horodník), Korijkov, Pačinda – O. Diaby

Andrej Lovás (autor gólu MFK Ružomberok): „Po odrazenej lopte som sa zrazu ocitol sám pred brankárom, vystrelil som ľavačkou, som rád, že mi to tam padlo. Prvý gól, navyše takýto dôležitý, potešil ma. Prišiel v úvode, ale po ňom sme prestali hrať. Chceli sme ustrážiť výsledok, 1:0 stačí. Druhý polčas bol, aký bol, aj pre horší terén.“

Peter Šinglár (kapitán MFK Košice): „Mrzí nás to, domáci boli raz pri našej bránke a dali gól. Museli sme doháňať, navyše sme dnes nastúpili v menej skúsenej zostave. Terén bol náročný pre obe strany, to neriešim.“