Bayern Mníchov
Futbalista Bayernu Mníchov Holger Badstuber (vpravo) v súboji s hráčom Hoffenheimu Kevinom Vollandom počas zápasu 29. kola I. bundesligy. Hoffenheim, 18. apríl 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 18. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti Bayernu Mníchov sa opäť o čosi viac priblížili k obhajobe majstrovského titulu, keď zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 29. kola I. bundesligy na ihrisku Hoffenheimu 2:0.

O otvárací presný zásah sa postaral v 38. minúte stredopoliar Sebastian Rode, konečný rezultát pečatil v úplnom závere vlastencom Andreas Beck. Zverenci trénera Pepa Guardiolu majú na čele tabuľky 13-bodový náskok pred Wolfsburgom, do konca ročníka odohrajú ešte päť zápasov.

Hráči Leverkusenu sa domácim víťazstvom 4:0 nad Hannoverom prepracovali na priebežnú tretiu pozíciu pred Mönchengladbach. Nahor stúpa aj Dortmund, ktorý si poradil s Paderbornom hladko 3:0. „Čierno-žltým“ patrí 8. priečka po nekompletnom 29. kole.

V súboji dvoch slovenských reprezentantov získali po bode Peter Pekarík z berlínskej Herthy (odohral celý zápas) aj Dušan Švento, ktorý v kolínskom drese vybehol na trávnik Olympijského štadióna v 73. minúte. V dôležitom dueli o záchranu gól nepadol.

Výsledky sobotňajších stretnutí 29. kola I. bundesligy:
Borussia Dortmund – SC Paderborn 07 3:0 (0:0)

Góly: 48. Mchitarjan, 55. Aubameyang, 80. Kagawa

TSG Hoffenheim – Bayern Mníchov 0:2 (0:1)

Góly: 38. Rode, 90.+ A. Beck (vlastný)

Bayer 04 Leverkusen – Hannover 96 4:0 (2:0)

Góly: 20. Ömer Toprak, 40. Brandt, 49. K. Papadopulos, 70. Kiessling

SC Freiburg – 1. FSV Mainz 05 2:3 (0:2)

Góly: 81. Mehmedi, 90.+ Schmid – 39. a 45.+ Okazaki, 83. Malli

Karim Guédé (Freiburg) odohral prvý polčas.

Hertha Berlín – 1. FC Kolín nad Rýnom 0:0

Peter Pekarík (Hertha) odohral celý zápas, Dušan Švento (Kolín) nastúpil v 73. min.

FC Augsburg – VfB Stuttgart 2:1 (1:1)

Góly: 7. Werner, 73. Bobadilla – 22. Ginczek

1. Bayern Mníchov 29 23 4 2 76:13 73

2. Wolfsburg 28 18 6 4 62:30 60

3. Leverkusen 29 15 9 5 56:31 54

4. Mönchengladbach 28 15 8 5 44:22 53

5. Augsburg 29 13 3 13 36:37 42

6. Schalke 28 11 8 9 37:31 41