Lionel Messi
Nicolas Otamendi z FC Valencia bráni barcelonský klenot Lionela Messiho počas sobotňajšieho zápasu 32. kola Primera División. Barcelona, 18. apríl 2015. Foto: SITA/AP

BARCELONA 18. apríla (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona si upevnili vedenie v najvyššej španielskej súťaži – Primera División, keď v sobotňajšom zápase 32. kola zdolali doma Valenciu 2:0.

O úvodný gól duelu sa postaral už v prvej minúte uruguajský útočník Luis Suárez. V 10. minúte mal veľkú šancu na vyrovnanie hosťujúci Dani Parejo, ale brankár Claudio Bravo zlikvidoval jeho pokutový kop. „Každý deň sa zlepšujem a snažím sa o podobné zákroky ako dnes. Musíte sa dostať do úlohy strelca a zároveň mať aj nejaké pochybnosti. Prekvapujúco to funguje,“ povedal Bravo.

Messi strelil jubilejný gól

V závere poistil tri body pre domácich Lionel Messi. Pre argentínsky klenot Barcelony to bol jubilejný štvorstý gól vo farbách katalánskeho veľkoklubu. Dvadsaťsedemročný kanonier pokoril míľnik v 471. zápase.

Rodákovi z Rosaria dal v A-tíme po prvý raz príležitosť 16. októbra 2004 v súboji proti mestskému rivalovi Espanyolu vtedajší tréner prvého mužstva Frank Rijkaard. Messi debutoval vo veku 17 rokov a 114 dní, svoj premiérový presný zásah dosiahol 1. mája 2005 do siete Albacete.

Messi má úctyhodný priemer 0,85 gólu na zápas. V La Lige dosiahol 278 zásahov, v Lige majstrov 75, v španielskom Kráľovskom pohári 32, v národnom superpohári desať, v európskom Superpohári jeden a štyri na majstrovstvách sveta klubov. V sezóne 2014/2015 sa tešil v 46 stretnutiach z rovnakého počtu gólov.

Tréner Barcelony nešetril slovami chvály

„Dnes sme mali skvelý štart do zápasu, ale potom sme urobili chyby, pre ktoré sme sa dostali pod tlak. V druhom polčase sme mali súboj viac pod kontrolou. Výhra nás dostala tam, kde chceme byť. Pre nás je to skvelý výsledok. Musím zablahoželať za výkon všetkým hráčom,“ vyhlásil podľa klubového webu Barcelony jej tréner Luis Enrique.

Katalánci majú na čele tabuľky dvojbodový náskok pred Realom Madrid, ktorý v sobotu večer na Santiago Bernabéu zdolal nevyspytateľnú Málagu 3:1. Na tretej priečke sú so 69 bodmi hráčí Atlética Madrid, ktorí zvíťazili na ihrisku Deportiva La Coruňa 2:1 vďaka dvom trefám francúzskeho zakončovateľa Antoina Griezmanna. Za Barcelončanmi zaostávajú o deväť bodov.

Výsledky sobotňajších stretnutí 32. kola Primera División:
FC Barcelona – Valencia 2:0 (1:0)

Góly: 1. L. Suárez, 90.+ Messi

Deportivo La Coruňa – Atlético Madrid 1:2 (0:2)

Góly: 78. O. Riera – 5. a 22. Griezmann

Real Madrid – Málaga 3:1 (1:0)

Góly: 24. S. Ramos, 68. James Rodríguez, 90.+ Cristiano Ronaldo – 71. Juanmi

Athletic Bilbao – Getafe 4:0 (1:0)

Góly: 45. (z pok. kopu) a 46. Aduriz, 79. Ibai, 87. Susaeta, ČK: 44. Velázquez (Getafe)

1. FC Barcelona 32 25 3 4 89:19 78

2. Real Madrid 32 25 1 6 95:28 76

3. Atlético Madrid 32 21 6 5 61:26 69

4. Valencia 32 19 8 5 56:25 65

5. FC Sevilla 31 19 5 7 57:36 62

6. Villarreal 31 14 9 8 44:30 51

7. Málaga 32 13 7 12 35:38 46

8. Bilbao 32 12 7 13 32:37 43