Hamsik
Marek Hamšík oslavuje gól v sieti Fiorentiny. Foto: SITA/AP

RÍM 19. apríla (WEBNOVINY) – aliansky futbalový klub SSC Neapol nadviazal na štvrtkový triumf 4:1 vo Wolfsburgu v prvom štvrťfinálovom stretnutí Európskej ligy, keď v nedeľňajšom zápase 31. kola najvyššej domácej súťaže zvíťazil v Cagliari 3:0.

Jednou z ústredných postáv tohto úspechu bol slovenský reprezentant Marek Hamšík. Ten v 24. minúte prihral na otvárací presný zásah Josému Callejónovi. Dvadsaťsedemročný stredopoliar tesne pred koncom prvého dejstva poslal do šestnástky súpera center, ktorý do vlastnej siete nasmeroval obranca Cagliari Antonio Balzano. Konečný výsledok stanovil v 59. minúte Manolo Gabbiadini.

„Bolo to skvelé víťazstvo! Ideme ďalej,“ napísal k spoločnej fotografii s Hamšíkom na sociálnej sieti Instagram jeho švagor a spoluhráč v drese „partenopei“ Walter Gargano.

Ako uviedla oficiálna internetová stránka Mareka Hamšíka, slovenský záložník nastúpil v tejto sezóne za Neapol na 44 súťažných duelov, v ktorých dosiahol 11 gólov a 12 asistencií. Vo večernom milánskom derby diváci gól nevideli, AC remizovalo s Interom 0:0.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 31. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:
Sassuolo – FC Turín 1:1 (1:0)

Góly: 45.+ Berardi (z pok. kopu) – 59. Quagliarella (z pok. kopu)

AS Rím – Atalanta Bergamo 1:1 (1:1)

Góly: 3. Totti (z pok. kopu) – 23. Denis (z pok. kopu)

Tomáš Vestenický (AS Rím) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Empoli – Parma 2:2 (2:1)

Góly: 32. Maccarone, 45. Tonelli – 19. Lodi, 73. Belfodil

Pavol Bajza a ani Lukáš Haraslín (obaja Parma) nehrali.

Chievo – Udinese 1:1 (1:0)

Góly: 39. Pellissier – 71. Cesar (vlastný)

Palermo – FC Janov 2:1 (2:0)

Góly: 9. a 30. Čočev – 52. Falqué

Juraj Kucka (Janov) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Cagliari – Neapol 0:3 (0:2)

Góly: 24. Callejón, 45.+ Balzano (vlastný), 59. Gabbiadini, ČK: 65. Maggio (Neapol) po druhej ŽK.