Manchester united everton
Hráč Manchestru United Wayne Rooney (vpravo) strieľa na bránu v zápase proti Evertonu. Foto: SITA/AP

LONDÝN 26. apríla (WEBNOVINY) – Hráči Evertonu zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League nad Manchestrom United nečakane vysoko 3:0. Liverpoolčania otvorili gólový účet stretnutia už v 5. minúte zásluhou Jamesa McCarthyho a do polčasu zvýšili svoje vedenie zásahom stopéra Johna Stonesa.

Konečnú podobu výsledku dal v 74. minúte belgický legionár Kevin Mirallas. Manchester United prehral druhý ligový zápas za sebou, opäť bez streleného gólu. V minulom kole nestačili „červení diabli“ v Londýne na FC Chelsea 0:1. Zverenci trénera Roberta Martíneza pre zmenu ťahajú päťzápasovú šnúru bez prehry.

Everton potvrdil, že sa mu v poslednom období zvykne proti Manchestru United dariť herne aj výsledkovo. Tím z Goodison Parku triumfoval v posledných šiestich dueloch proti United štyrikrát, zakaždým navyše obstál s čistým kontom. Everton naposledy zvíťazil trojgólovým rozdielom nad ManUtd 19. augusta 1992, keď na Old Trafforde triumfoval rovnakým výsledkom ako v nedeľu.

Kľúčom k nedeľňajšiemu úspechu bola podľa španielskeho trénera domácich Martíneza mentálna odolnosť hráčov Evertonu. „Čelili sme veľmi dobrému súperovi. Hráči si zaslúžia uznanie. Hrali sme s veľkým nasadením a po celý priebeh duelu sme boli mimoriadne koncentrovaní,“ povedal podľa portálu goal.com 41-ročný niekdajší kormidelník Wiganu či Swansea City.

Kouč hostí Louis van Gaal bol po zápase rozčarovaný zo svojich hráčov. „Je to prvýkrát, čo nám chýbala motivácia a inšpirácia. Ani naša agresivita nedosahovala súperovu úroveň. Bojovnosť sme nechali v šatni,“ cituje portál televíznej stanice ESPN slová 63-ročného rodáka z Amsterdamu.

Everton – Manchester United 3:0 (2:0)

Góly: 5. McCarthy, 35. Stones, 74. Mirallas

Arsenal Londýn – FC Chelsea 0:0

1. Chelsea 33 23 8 2 65:26 77

2. Manchester City 34 20 7 7 70:36 67

3. Arsenal 33 20 7 6 63:32 67

4. Manchester United 34 19 8 7 59:34 65

5. FC Liverpool 33 17 7 9 47:36 58