Lionel Messi
Barcelona zvíťazila nad Atléticom, pričinil sa o to Lionel Messi. Foto: SITA/AP

MADRID 28. apríla (WEBNOVINY) – Hráči FC Barcelona zvíťazili nad Getafe jednoznačne 6:0 (5:0) v utorňajšom domácom stretnutí 34. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže Primera División. Katalánsky klub rozhodol o osude zápasu už v prvom polčase.

Najprv v 9. minúte Lionel Messi premenil pokutový kop, v 25 minúte zvýšil Luis Suárez, na ktorého o tri, resp. päť minút nadviazali presnými „trefami“ Neymar a veterán Xavi Hernández. Výsledok prvého polčasu na 5:0 upravil v 40. minúte svojim druhým gólom Suárez. Barcelona krátko po zmene strán skompletizovala poltucet v sieti Getafe: v 47. minúte opäť skóroval argentínsky klenot z Camp Nou Messi, pre ktorého to bol už 38. gól v tejto ligovej sezóne.

„Blaugranas“ majú na čele poradia 84 bodov, čo je o päť viac ako druhý v klasifikácii a tradičný rival Real Madrid. Hráči „bieleho baletu“ však majú zápas k dobru. Futbalisti Getafe zostali v tabuľke na 13. priečke s 36 bodmi.

Výsledok utorňajšieho stretnutia 34. kola Primera División:
FC Barcelona – Getafe 6:0 (5:0)

Góly: 25. a 40. L. Suárez, 9. a 47. Messi (prvý z pok. kopu), 28. Neymar, 30. Xavi Hernández

Athletic Bilbao – San Sebastián 1:1 (0:0)

Góly: 52. Aduriz (z pok. kopy) – 60. De La Bella, ČK: 51. M. González (San Sebastián)

Levante – Córdoba 1:0 (1:0)

Gól: 41. Barral

1. FC Barcelona 34 27 3 4 97:19 84

2. Real Madrid 33 26 1 6 99:30 79

3. Atlético Madrid 33 22 6 5 64:26 72

4. Valencia 33 20 8 5 60:25 68

5. FC Sevilla 33 20 6 7 60:37 66

6. Villarreal 33 14 11 8 44:30 53