Trenčínu stačil gól, Žilina rozhodla v 'hodine dvanástej'

AS Trenčín - MFK Košice
Ibrahim Rabiu z AS Trenčín v súboji s Milan Dimun z MFK Košice počas zápasu 28. kola Fortuna ligy. Trenčín, 5. máj 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

TRENČÍN 5. mája (WEBNOVINY) – V utorok sa vo Fortune lige hrali štyri zápasy 28. kola. Rozdiel medzi prvými dvoma tímami tabuľky zostal päťbodový, pretože obaja zvíťazili.

Ďalšie výsledky 28. kola Fortuna ligy:

Slovan deklasoval Senicu, Trnava nepustila bod Ružomberku

„Šošonov“ zachránil dvojgólový Jelič

Žilinčania vyhrali nad hráčmi ŽP Šport Podbrezová na ich detašovanej domácej pôde v Brezne vo veľkej dráme 3:2. Hostia strelili rozhodujúci gól v nadstavenom čase. Zverenci Adriána Guľu napokon nepykali za premrhanie dvojgólového náskoku. Skóre otvoril už v 6. minúte z bieleho bodu po zemi k pravej žrdi Milan Škriniar, keď Pavol Penksa skúsil opačnú stranu. Penalta bola za ruku Vratislava Greška po centri Lukáša Čmelíka, domáci protestovali márne.

Obrazom: Zápasy 28. kola Fortuna ligy

O štyri minúty neskôr si síce poradili s rohovým kopom favorita, ale Ernest Olivier Mabouka Massoussi poslal z pravej strany loptu nazad do ohňa a Matej Jelič na päťke učebnicovo predskočil Penksu. Zo vzduchu zavesil svoj 15. tohtosezónny ligový gól, dotiahol sa v súperení o korunu pre kráľa strelcov na senického Jana Kalabišku.

Po zmene strán „železiari“ výrazne pridali a za aktivitu si vyslúžili kontaktný gól, keď v 66. minúte po rohovom kope zahranom k bližšej žrdi hlavou posunul loptu Ivan Minčík a Blažej Vaščák zblízka akrobaticky zavesil pravačkou na 1:2. Rovnaký hráč mal štvrť hodiny pred koncom na kopačke pravej nohy vyrovnanie, ale po zbehnutí za obranu Žiliny z prvej trafil iba konštrukciu.

Podbrezová sa dočkala až v 83. minúte, keď ruka Škriniara viedla k pokutovému kopu a Dávid Škutka sa nemýlil, hoci Miloš Volešák vystihol smer a sľubne plachtil ku svojej ľavej žrdi – 2:2. Keď už sa zdalo, že sa zrodí remíza, vykúpil Žilinčanov svojím ďalším zásahom Jelič, ktorý sa výborne zorientoval na hrote a skóroval hlavou. Žilina sa revanšovala Podbrezovej za augustovú prehru 0:1. V novembri s ňou pod Dubňom hrala 0:0 a teraz sa teda dočkala nielen víťazstva, ale aj prvého gólu do siete ŽP Šport v tomto súťažnom ročníku.

Matúš Bero vystrelil Trenčínu tri body

Futbalisti AS Trenčín potvrdili, že po minulotýždňovom zisku národného pohára Slovnaft Cupu nestrácajú zo zreteľa možné double.

Na vlastnej umelej tráve zvíťazili nad hráčmi MFK Košice 1:0. Napokon jediný gól pod hradom Matúša Čáka padol v 34. minúte, keď Jairo da Silva po vydarenej individuálnej akcii naservíroval loptu Matúšovi Berovi a ten delovkou nedal šancu brankárovi Košíc Darkovi Tofiloskému.

Vo všetkých troch tohtosezónnych konfrontáciách Trenčína a Košíc sa zrodilo víťazstvo domácich. Najprv v auguste Trenčania v prestrelke vynikli 4:2, potom v novembri Košičania 2:0. Východniari teraz nedokázali nadviazať na domáci triumf 2:1 nad Slovanom Bratislava. Trenčania dosiahli vo FL siedmy trojbodový úspech za sebou.

Obrazom: AS Trenčín zvíťazil vo finále Slovnaft Cupu nad Senicou

Dukla nevzdáva boj o záchranu

Dukla Banská Bystrica zaostáva na poslednej priečke už iba o šesť bodov. „Vojaci“ zvíťazili v extrémne dôležitom záchranárskom súboji na pôde predposledného ViOn-u Zlaté Moravce 1:0. Bystričanom vydúchal nádej na zotrvanie medzi elitou gól z 52. minúty: Jozef Rejdovian sa síce trochu nechal zaskočiť prepadnutím centra od Ľubomíra Willwébera, ale napokon prepasíroval loptu za Pavla Kováča.

Banská Bystrica sa raduje zo svojho prvého víťazstva vo Fortuna lige od 8. novembra, keď doma zdolala 2:0 práve Zlaté Moravce. Nasledovala šnúra desiatich duelov bez trojbodového zápisu. ViOn z predchádzajúcich troch vystúpení vyťažil solídnych sedem bodov, teraz si však pustil prenasledovateľa do blízkosti, ktorá sa javí ako pomerne znervózňujúca. Hrať sa ešte bude o 15 bodov.

DAC sa konečne dočkal výhry

Dunajská Streda sa po útlme z ostatného obdobia predsa len pozviechala a doma zdolala Myjavu tesne 1:0. O tri body pre FC DAC 1904 proti Spartaku z kopaníc sa postaral už v 16. minúte Peter Štepanovský, ktorý filigránsky poslal loptu za menovca Solničku po vysunutí od Ivana Sesara.

Mužstvo zo Žitného ostrova predtým vyťažilo len jediný bod z piatich ligových zápasov, vo Fortuna lige čakalo na triumf od 15. marca, keď – takisto 1:0 – prekonalo Slovan Bratislava na Pasienkoch. Myjava prehrala druhý raz v rade, predtým to bolo tiež 0:1 vonku s Podbrezovou. Spartak figuruje na 6. priečke, jeho premožiteľovi patrí 9. miesto.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 28. kola Fortuna ligy 2014/2015:

ŽP Šport Podbrezová – MŠK Žilina 2:3 (0:2)

Góly: 67. Vaščák, 83. Škutka (z 11 m) – 10. a 90.+ Jelič, 6. Škriniar (z 11 m), 90.+ Jelič (Žilina), rozhodovali: Straka – R. Sluk, Ferenc, hralo sa v Brezne

Podbrezová: P. Penksa – Migaľa, Kupčík, Minčič, Greško – Gál-Andrezly (74. Nworah), Podio, M. Kochan, Harvilko (60. Juraj Pančík) – Vaščák (85. Michal Pančík), Škutka

Žilina: Volešák – Mabouka, D. Vavro, Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík 57. (Bénes), Káčer (86. Paur), J. Mihalík – Jelič, William Alves de Oliveira (78. Špalek)

AS Trenčín – MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: 34. Bero, ŽK: 38. Viazanko (Košice), rozhodovali: Marhefka – Bobko, Borsányi, 2780 divákov

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley – Lobotka, Bero – Guba (78. Mondek), Ibrahim Rabiu (63. Koolwijk), Van Kessel – Jairo da Silva (84. P. Kleščík)

Košice: Tofiloski – Mikuláš Tóth, Djordjevič, Pavúk, Žebík – Dimun (64. Šinglár) – T. Kubík (B. Gáll), Huk, Viazanko – Pačinda, O. Diaby (84. Haskič)

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

Gól: 52. Rejdovian, ŽK: 14. Szöke, 26. Tipurič, 61. Pavlenda – 2. Willwéber, 45.+ P. Vajda, 50. Kapor, 64. M. Gálik, 73. S. Savič, rozhodovali: Chmura – Mókoš, Benko

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pintér, Tipurič, Pavlenda, Chren – Szöke (72. Kovjenič), Karaš (57. Mazan) – Orávik, Charizopulos (66. Mance), Juhar – Mikinič

Banská Bystrica: Boroš – Kupec (88. Marinkovič), P. Vajda, Had, S. Savič – Willwéber, Kapor – M. Gálik, Rejdovian (70. Snitka), Faško – Polievka (80. Šovčík)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Gól: 16. Štepanovský, ŽK: 33. Černáček (Myjava), rozhodovali: Glova – T. Somoláni, Žákech, 1891 divákov

Dunajská Streda: Poláček – M. Turňa, Ľ. Michalík, Mário Tóth, O. Szabó – M. Ljubičič, G. Straka (59. B. Ľupták) – Štepanovský, Sesar (62. Sarr), Brašeň – Szarka (86. R. Černák)

Myjava: Solnička – Ciprys (60. Jastráb), P. Jánošík, Černáček (46. Častulín), Švec – E. Daniel (86. Janco), Ľ. Kolár, Bilovský, Š. Pekár – Peňaška, M. Kuzma