Košice zobrali body Trnave, Trenčín a Slovan nadeľovali

Zápasy 29. kola Fortuna ligy

BRATISLAVA 8. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti FK Dukla Banská Bystrica si opäť skomplikovali cestu za záchranou v najvyššej slovenskej súťaži. V piatkovom domácom zápase 29. kola Fortuna ligy prehrali s hráčmi FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1.

Obrazom: Zápasy 29. kola Fortuna ligy

DAC a Košice si vystačili s jedným gólom

O jediný gól stretnutia sa postaral v 51. min hosťujúci útočník Ákos Szarka. V nadstavenom čase druhého polčasu hlavný rozhodca vylúčil po druhej žltej karte domáceho Michala Faška.

Banskobystričania figurujú na poslednej priečke Fortuna ligy s 22 bodmi, Dunajská Streda dosiaľ získala v ročníku 2015/2016 35 bodov.

Futbalisti MFK Košice zvíťazili na domácom trávniku nad hráčmi Spartaka Trnava 1:0. Osem minút po zmene strán sa presadil košický stredopoliar Miroslav Viazanko. Hosťujúci futbalisti nedokázali na jeho presný zásah odpovedať, brankár MFK Darko Tofiloski si udržal čisté konto.

Košice majú na svojom konte 36 bodov a sú priebežne siedme v tabuľke, Trnava je tretia so 47 bodmi.

Reprízu finále pohára zvládol Trenčín

Futbalisti AS Trenčín spravili ďalší krok k zisku titulu v najvyššej slovenskej súťaži, na pôde FK Senica zvíťazili presvedčivo 4:0. Trenčania sa dvakrát dokázali presadiť už v prvom polčase, skórovali legionári Jairo da Silva a Gino Van Kessel.

Po zmene strán potešili hosťujúcich fanúšikov presnými zásahmi aj Dávid Guba a Stanislav Lobotka. Seničania, ktorých viedol asistent trénera Eduard Pagáč (do konca sezóny nahradil hlavného kormidelníka Jozefa Kostelníka), nedokázali výraznejšie vzdorovať lídrovi poradia dlhodobej súťaže.

Trenčín má štyri kolá pred koncom Fortuna ligy pred druhou Žilinou v tabuľke osembodový náskok, „šošoni“ však majú k dobru ešte sobotňajší domáci duel so Zlatými Moravcami.

„Ruža“ sa červenala, v Myjave hodovali

Futbalisti MFK Ružomberok zvíťazili na domácom trávniku nad hráčmi ŽP Šport Podbrezová 2:0. Úvodný presný zásah domácich dosiahol v 23. min Pavol Masaryk, druhý gól pridal v 33. min po závare pred bránkou Antonín Rosa.

Po zmene strán sa najzaujímavejšie veci udiali až v závere – z ihriska predčasne odišli dvaja domáci hráči, ktorí inkasovali červené karty, menovite Tomáš Gerát a Oliver Práznovský.

Nevídané gólové predstavenie ponúkli fanúšikom domáci futbalisti Spartaka Myjava a hráči ŠK Slovan Bratislava. Po prvom polčase bol stav nerozhodný 1:1, presadili sa Štefan Pekár a hosťujúci Seydouba Soumah. Po zmene strán sa však s presnými zásahmi roztrhlo vrece – najskôr Simovič, Zreľák a Niňaj zabezpečili Slovanu trojgólový náskok, nasledovalo zníženie Kuzmu na priebežných 2:4.

V 78. a 79. minúte však udreli opäť hostia zásluhou Oršulu a Mészárosa. Posledné slovo, na radosť domácich priaznivcov, patrilo Myjave – v predposlednej minúte skóroval do vlastnej siete Saláta a stanovil na konečných 3:6.

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 29. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015:

FK Dukla Banská Bystrica – FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 51.Szarka, ŽK: 38. M. Gálik, 80. De Vito, 90. Faško – 37. Ľ. Michalík, 42. Szarka, 77. M. Ljibičič, 88. M. Turňa, ČK: 90.+ Faško (Banská Bystrica) po druhej ŽK, rozhodovali: Prešinský – Ádám, Jankovič

Banská Bystrica: Boroš – P. Vajda, Kupec, Had, M. Gálik (62. Snitka) – Kapor, Willwéber (72. De Vito), Rejdovian (76. Marinkovič), Faško – Polievka, Šovčík

Dunajská Streda: Polaček – M. Turňa, Ľ. Michalík, Mário Tóth, O. Szabó – M. Ljubičič, G. Straka (83. Sesar) – Štepanovský (90.+ P. Majerník), B.Ľupták, Brašeň (76. Sarr) – Szarka

MFK Košice – Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 53. Viazanko, ŽK: 21. Žebík, 69. Šinglár, 75. Djordjevič – 19. Cléber Silva Nascimento, 41. Vlasko, 61. P. Sládek, 70. M. Vyskočil, rozhodovali: Samotný – Balko, Pozor, 1560 divákov

Košice: Tofiloski – Šinglár, Mikuláš Tóth, Djordjevič, Žebík – Dimun – Huk, Viazanko (88. T. Kubík), Haskič (76. Pavúk) – Pačinda, O. Diaby (90.+ Gáll)

Trnava: Kelava – Martin Tóth (54. Marek Hlinka), Miloš Nikolič, Greššák, Čonka (57. Vojtuš) – E. Sabo, Casado, Janečka, Vlasko – P. Sládek (65. M. Vyskočil), Cléber Silva Nascimento

FK Senica – AS Trenčín 0:4 (0:2)

Góly: 7. Jairo da Silva, 33. Van Kessel, 61. Guba, 75. Lobotka, ŽK: 15. Kóňa, 37. L. Opiela – 54. Van Kessel, rozhodovali: Leško – Hancko, Hrdlička, 1543 divákov

Senica: Šulla – L. Opiela, P. Pavlík, Pillár, P. Čermák (69. Pittner) – Kóňa, Hušek (82. Krč) – Dolný (63. J. Kosorin), Hlohovský, Kalabiška – Majtán

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón Rodríguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley – Lobotka, Bero – Guba (75.Koolwijk), Ibrahim Rabiu (80. Kleščík), Van Kessel (66. Mondek) – Jairo da Silva

MFK Ružomberok – ŽP Šport Podbrezová 2:0 (2:0)

Góly: 23. Masaryk, 33. Rosa, ŽK: 28. J. Maslo, 74. Gerát, 77. Rosa – 34. Podio, 44. M. Kochan, 53. Gál-Andrezly, ČK: 90. Gerát po druhej ŽK, 90.+ Práznovský (obaja Ružomberok), rozhodovali: Kružliak – T. Somoláni, P. Bednár

Ružomberok: Šavol – Boszorád, Rosa, J. Maslo, Práznovský – Martin Nagy, Zošák, Gerát, L. Janič (73. Vavrík) – Masaryk (86. Turčák), Lovás (57. M. Almaský)

Podbrezová: J. Baláž – Migaľa, Nosko, Minčič, Greško – Gál-Andrezly (84. Šlapák), Podio, M. Kochan, J. Pančík (57. Nworah) – Vaščák, Škutka (77. Havrilko)

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava 3:6 (1:1)

Góly: 11. Š. Pekár (z pok. kopu), 67. M. Kuzma, 89. Saláta (vlastný) – 37. Soumah, 48. Simovič, 52. Zreľák, 63. B. Niňaj, 78. F. Oršula, 79. K. Mészáros, ŽK: 69. Marček – 10. Saláta, rozhodovali: Vnuk – Chládek, Kováč, 2083 divákov

Myjava: Solnička – Častulín, P. Jánošík, Černáček, Švec (84. Jastráb) – E. Daniel, Ľ. Kolár, Bilovský, Marček – Š. Pekár, M. Kuzma

Slovan: Krnáč – B. Niňaj (86. Záhumenský), Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič, Lásik – Milinkovič (72. Peltier), Soumah (72. F. Oršula), K. Mészáros – Zreľák