Trenčín si udržal náskok na čele, Slovan zvíťazil tretíkrát

AS Trenčín - Spartak Myjava
Peter Solnička zo Spartak Myjava počas 30. kola jarnej časti Fortuna ligy 2014/2015 v zápase medzi AS Trenčín a Spartak Myjava. Trenčín, 16. máj 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 16. mája (WEBNOVINY) – Aj tretie vystúpenie, v ktorom mal kapitánsku pásku na rukáve Marko Milinkovič, sa skončilo pre futbalistov ŠK Slovan Bratislava víťazstvom.

Po Senici a Myjave si „belasí“ poradili i s hráčmi FK Dukla Banská Bystrica, v sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej slovenskej súťaže na Pasienkoch uspeli najtesnejším rozdielom 1:0.

O jediný presný zásah zápasu sa krátko po zmene strán postaral Seydouba Soumah. Slovan po tejto výhre poskočil na tretiu priečku Fortuna ligy o jeden bod pred Trnavu, na Spartak však ešte len duel 30. kola čaká.

Obrazom: Trenčín porazil v lige Myjavu, drží si náskok na čele

Góly Trenčína strieľali legionári

Futbalisti AS Trenčín si domácim víťazstvom 3:1 nad Spartakom Myjava prinavrátili päťbodový náskok na čele najvyššej slovenskej súťaže pred druhou Žilinou. Trenčanom zahrala do kariet 26. minúta, keď sa hosťujúci brankár Lukáš Urminský po zákroku v šestnástke na Matúša Bera predčasne porúčal pod sprchy.

Z následného pokutového kopu sa nemýlil Milan Rundič – 1:0. „Kopaničiari“ síce v 37. minúte vďaka Tomášovi Marčekovi dokázali priebežne vyrovnať, no líder Fortuna ligy po zmene strán zásluhou presných zásahov Jaira v 55. minúte, resp. Ryana Koolwijka v 78. minúte rozhodol o svojom triumfe. Zaujímavosťou je, že všetky tri góly AS dosiahli legionári.

Zlaté Moravce predstihli Podbrezovú

Futbalisti Zlatých Moraviec zvládli dôležitý duel o záchranu a v sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili v Brezne nad „domácim“ tímom ŽP Šport Podbrezová 2:0.

Po bezgólovom prvom polčase naklonil v 59. min misky váh na stranu hosťujúceho mužstva stopér Michal Pintér, o definitívu sa postaral chorvátsky útočník ViOn-u Armando Mance.

Obaja úspešní strelci dali premiérový gól v tejto ligovej sezóne. Zlaté Moravce sa dostali na 10. miesto v tabuľke, predstihli práve „železiarov“.

Banská Bystrica takmer isto zostúpi

Futbalisti Dukly Banská Bystrica po dvanástich sezónach pôsobenia v najvyššej súťaži (od 2003/2004) takmer naisto ukončia svoje účinkovanie medzi slovenskou elitou a v nastávajúcom ročníku 2015/2016 budú hrať „len“ v II. lige.

Rozhodla o tom prehra tímu zo Štiavničiek v Bratislave so Slovanom, víťazstvo Zlatých Moraviec v Brezne s Podbrezovou a štvrtkové rozhodnutie disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu odrátať Banskej Bystrici po skončení tohto súťažného ročníka 2014/2015 tri body za nevyplatené financie bývalému hráčovi Pavlovi Jurčovi.

FK Dukla Banská Bystrica má tri kolá pred koncom najvyššej slovenskej súťaže na konte 22 bodov, so spomenutými tromi odrátanými bodmi (to však ešte nie je právoplatné – Dukla má možnosť odvolať sa voči rozhodnutiu DK SFZ, pozn.) by však disponovala iba 19 bodmi a na predposledný 11. tím tabuľky mužstvo ŽP Šport Podbrezová by mala nedostihnuteľný desaťbodový odstup. V zostávajúcich troch kolách „pôjde“ už len o deväť bodov.

Hráči spod Urpína figurovali po 19 odohraných kolách Fortuna ligy na poslednej 12. priečke so 16 bodmi a na jar si svoje postavenie nezlepšili.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 30. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy:

ŠK Slovan Bratislava – FK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 46. Soumah, ŽK: 42. P. Vajda (B. Bystrica), rozhodovali: Glova – Žákech, Jenčura, 868 divákov

Slovan: Krnáč – Niňaj, Gorosito, Saláta, Čikoš – Simovič – K. Mészáros, Milinkovič, Soumah (90. F. Ďuriš) – F. Oršula (74. Záhumenský), L. Peltier (78. L. Gašparovič)

Banská Bystrica: P. Boroš – De Vito, P. Vajda (48. Gálik), Had, Savič – Kapor, Willwéber (63. Polievka) – Snitka, Rejdovian, Kupec – Šovčík (73. Fajčík)

AS Trenčín – Spartak Myjava 3:1 (1:1)

Góly: 29. Rundič (z pok. kopu), 55. Jairo, 78. Koolwijk – 37. Marček, ŽK: 32. Marček, 76. Častulín (obaja Myjava), ČK: 26. Urminský (Myjava), rozhodovali: Michlian – Slyško, Tomčík, 2912 divákov

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón Rodriguez da Silva, Rundič, Madu Kingsley – Lobotka, Bero (86. Kleščík) – Guba, Ibrahim Rabiu (77. Koolwijk), Van Kessel – Jairo (83. Mondek)

Myjava: Urminský – Častulín, Jánošík, Švec (28. Solnička), Ciprys – Marček, Bílovský – E. Daniel, Š. Pekár, Ľ. Kolár – M. Kuzma

ŽP Šport Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce 0:2 (0:0)

– hralo sa v Brezne

Góly: 59. Pintér, 84. Mance, ŽK: 47. Vaščák – 63. Charizopulos, 65. Tipurič, rozhodovali: Sedlák – Ádám, Bobko, 1475 divákov

Podbrezová: J. Baláž – Migaľa, J. Nosko, Kupčík, Greško – M. Kochan (76. Richnák), Podio – Nworah, Vaščák, Šlapák (57. J. Pančík) – Škutka (68. Gál-Andrezly)

Zlaté Moravce: P. Kováč – Pavlenda, Tipurić, Pintér, Chren – Charizopulos – Orávik, P. Sabo, Karaš (81. Mance), Mikinič (90. Kirilins) – P. Mazan (87. Vrablec)

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2014/2015 po sobotňajších stretnutiach 30. kola:

1. AS Trenčín 30 21 5 4 63:26 68

2. MŠK Žilina 30 18 9 3 63:23 63

3. ŠK Slovan Bratislava 30 15 3 12 43:41 48

4. FC Spartak Trnava 29 13 8 8 43:25 47

5. FK Senica 29 10 10 9 42:43 40

6. Spartak Myjava 30 11 4 15 36:48 37

7. MFK Ružomberok 30 9 9 12 36:39 36

8. MFK Košice 30 10 6 14 36:46 36