Barcelona
Tímu Deportivo La Coruňa sa podaril husársky kúsok na pôde majstrovského FC Barcelona. Foto: SITA/AP

MADRID 23. mája (WEBNOVINY) – Hráčom španielskeho futbalového klubu Deportivo La Coruňa sa v sobotňajšom dueli záverečného 38. kola tamojšej najvyššej súťaže Primera División podaril husársky kúsok na pôde majstrovského FC Barcelona.

Galícijský klub prehrával ešte v 66. min dvojgólovým rozdielom a bol na ceste do druhej ligy. Dvoma gólmi však vyrovnal skóre a „zlatý bod“ zabezpečil Deportivu účasť medzi elitou aj v sezóne 2015/2016. Rovnako cenný výsledok ako La Coruňa dosiahla aj Granada proti ďalšiemu favoritovi Atléticu Madrid (0:0).

Valencia takmer prišla o Ligu majstrov

Mužstvá na šestnástom až osemnástom mieste získali zhodne po 35 bodov, o zostupujúcom rozhodlo kritérium počtu bodov vo vzájomných zápasoch zainteresovaných tímov. Podľa minitabuľky medzi La Coruňou (7 bodov), Granadou (6 b) a Eibarom (2 b) napokon „čierny Peter“ zostal v rukách malého baskického klubu z Eibaru.

Valencia takmer prišla v poslednom kole o štvrtú priečku zaručujúcu štart v predkole budúcosezónnej edície Ligy majstrov. Víťazný gól na pôde Almeríe (3:2) strelil až v 80. min Paco Alcácer. Piata Sevilla po rovnakom triumfe (3:2) v Málage zatiaľ nemusí smútiť, keďže miestenku v európskom pohári číslo jeden si môže zabezpečiť v stredajšom finále Európskej ligy proti Dnipru Dnipropetrovsk.

Ďalší Ronaldov hetrik

V záverečnom súboji celého ligového ročníka Primera División v gólovej prestrelke vicemajster Real Madrid zdolal Getafe 7:3, pričom po prvom polčase išli tímy do kabín za nerozhodného stavu 3:3. Najlepší strelec súťaže Cristiano Ronaldo dosiahol v rozpätí 21 minút prvého polčasu hetrik a svoje gólové galapredstavenie v súťažnom ročníku 2014/2015 ukončil na čísle 48 zásahov.

Levante – Elche 0:0

Real Madrid – Getafe 7:3 (3:3)

Góly: 13., 32. a 34. Cristiano Ronaldo (tretí z pok. kopu), 47. J. Hernández, 51. James Rodríguez, 71. Jese, 90. Marcelo – 2. Escudero, 26. Castro, 42. Lacen

1. FC Barcelona 38 30 4 4 110:21 94 – majstrovský titul

2. Real Madrid 38 30 2 6 118:38 92

3. Atlético Madrid 38 23 9 6 67:29 78

4. Valencia 38 22 11 5 70:32 77

5. FC Sevilla 38 23 7 8 71:45 76

6. Villarreal 38 16 12 10 48:37 60

7. Bilbao 38 15 10 13 42:41 55

8. Celta Vigo 38 13 12 13 47:44 51