As rim
Futbalisti AS Rím si výhrou nad Laziom zaistili priamu miestenku do Ligy majstrov. Foto: SITA/AP

RÍM 25. mája (WEBNOVINY) – Pondelkové rímske derby v rámci predposledného 37. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže sa skončilo víťazstvom tímu AS. Hostia zdolali Lazio 2:1 a zaistili si priamu miestenku do Ligy majstrov.

V strhujúcom meraní síl viedli hráči AS od 73. minúty zásluhou gólu Juana Manuela Iturbeho. V 81. minúte vyrovnal hlavičkou striedajúci Srb Filip Djordjevič. O troch bodoch pre zverencov trénera Rudiho Garcíu rozhodol v 85. minúte po priamom kope taktiež hlavou francúzsky stopér Mapou Yanga-Mbiwa. Dvadsaťšesťročný rodák zo Stredoafrickej republiky, ktorý v defenzívnej štvorici nastúpil medzi gréckymi reprezentantmi Torosidisom, Manolasom a Holebasom, dosiahol prvý gól v sezóne.

„Vlci“ splnili predsezónny cieľ

AS má na 2. mieste tabuľky už nedostihnuteľný štvorbodový náskok. Lazio potrebuje uhrať v záverečnom kole v Neapole aspoň remízu, aby si udržalo 3. priečku v Serie A a zaistilo postup do play-off LM. Ak Lazio prehrá, v európskom pohári číslo jeden si zahrá tím spod Vezuvu, keďže pri rovnosti bodov rozhoduje v Serie A ako prvé kritérium štatistika vzájomných zápasov (prvý tohtosezónny duel vyhral Neapol 1:0, pozn.).

„Je skvelé, že sme dosiahli náš predsezónny cieľ. Teraz môžeme oslavovať s našimi fanúšikmi. Chcem zložiť mojím hráčom kompliment. Nebol to jednoduchý zápas, ale správne sme predvídali, ako to bude na ihrisku vyzerať. Lazio odohralo minulú stredu ťažkých 120 minút vo finále Talianskeho pohára. Tušili sme, že jeho hráči budú trochu unavení, a tak sme tomu prispôsobili taktiku,“ povedal podľa goal.com tréner AS Rudi García.

Pred zápasom dobodali dvoch fanúšikov

„Už vo finále Coppa Italia proti Juventusu sme si zaslúžili viac. To isté platí o zápase proti AS Rím. Dnes nám nešla hra. Máme však pred sebou ešte jedno kolo. Musíme sa dostať do Ligy majstrov, za každú cenu,“ vyhlásil stredopoliar Lazia Stefano Mauri pre Sky Sports Italia.

Pred rímskym derby pobodali neďaleko Olympijského štadióna dvoch fanúšikov. Obaja patrili podľa polície do tábora AS, hospitalizovali ich so zraneniami v oblasti brucha. Podľa správ z nemocnice sú mimo ohrozenia života. K potýčke medzi fanúšikmi oboch táborov prišlo neďaleko rieky Tiber.