Žilina v predkole Európskej ligy nadelila Glentoranu štvorku

Zápasy 29. kola Fortuna ligy
Zľava: Brankár Pavel Kováč (vľavo) a hráči MŠK Žilina v zápase 29. kola jarnej časti ročníka 2014/15 futbalovej Fortuna ligy medzi MŠK Žilina - FC ViOn Zlaté Moravce. Žilina, 9. máj 2015. Foto: SITA/Milo Fabian

BELFAST 2. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti úradujúceho slovenského vicemajstra MŠK Žilina zvíťazili vo štvrtkovom úvodnom stretnutí prvého predkola Európskej ligy 2015/2016 na trávniku severoírskeho mužstva FC Glentoran bez problémov 4:1 (2:0).

Skóre zápasu v Belfaste otvoril už v 13. minúte Matej Jelič, ktorý bol s devätnástimi presnými zásahmi spoločne s Janom Kalabiškom z FK Senica najlepším kanonierom minulej sezóny najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

O sedem minút neskôr náskok hostí zdvojnásobil Jakub Paur. Po zmene strán sa v drese „šošonov“ strelecky presadili v 59. minúte Lukáš Čmelík a deväť minút pred koncom riadneho hracieho času Ernest Mabouka. Za FC Glentoran dokázal v 66. minúte len priebežne znížiť na 1:3 Conor McMenamin.

Zverenci trénera Adriána Guľu teda na štadióne The Oval potvrdili úlohu nasadeného a favorizovaného tímu, čím si utvorili výhodnú postupovú pozíciu. Pokiaľ ju o týždeň (9.7.) zúročia v odvetnom dueli doma pod Dubňom, v druhom predkole EL 2015/2016 narazia na úspešného z merania síl medzi macedónskym FK Renova a moldavským FC Dacia Kišiňov.

Výsledok – štvrtok:
FC Glentoran (Sev. Ír.) – MŠK Žilina (SR) 1:4 (0:2)

Góly: 66. McMenamin – 13. Jelič, 20. Paur, 59. Čmelík, 81. Mabouka, ŽK: 19. Birney, 31. McCullough, 52. Stewart, 85. S. Gordon – 51. Bénes, rozhodoval: Jari Järvinen (Fín.)

FC Glentoran: Morris – Holland, Birney, Magee, McCullough – Stewart (63. Addis), S. Gordon, K. Gibson, McCaffrey (82. McAlorum), M. Kane – McMenamin

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Letič – Pečovský – Čmelík (78. Špalek), Káčer, Bénes, Paur (63. J. Mihalík) – Jelič (89. William Alves de Oliveira)

Hlas:

Karol Belaník (športový manažér MŠK Žilina): „Dnešný výsledok nás samozrejme potešil. Streliť štyri góly na súperovom trávniku je výborné vysvedčenie pre mužstvo. Zápas v Severnom Írsku hodnotíme jednoznačne pozitívne. V niektorých momentoch sme síce hráčom Glentoranu dovolili vypracovať si šance, ale podržal nás brankár Miloš Volešák. Tešíme sa na domácu odvetu, v ktorej tiež chceme uspieť. Vo futbale je síce všetko možné, no postup do druhého predkola nám už nemôže ujsť.“