Šláger Fortuna ligy nemal víťaza, Žilina vyhrala v Myjave

Lester Peltier
Zľava: Lester Peltier zo Slovana a Otto Szabo z Dunajskej Stredy počas zápasu Fortuna ligy. Foto: SITA/Ján Slovák

DUNAJSKÁ STREDA 2. augusta (WEBNOVINY) – V nedeľu sa vo Fortuna lige hrali dva zápasy 3. kola. Hráči MŠK Žilina zvíťazili na pôde Myjavy 4:1.

„Šošoni“ mali raketový vstup do duelu a zásluhou presných zásahov J. Mihalíka a Jeliča viedli v 5. minúte už 2:0. V prvom polčase navyše obaja opečiatkovali brvno bránky domácich. Po zmene strán Myjava v 73. minúte znížila gólom Bílovského, no J. Mihalík svojim druhým presným zásahom v stretnutí a napokon striedajúci William Alves de Oliveira upravili na konečných 4:1 pre Žilinu.

Myjava aj Žilina majú po tomto súboji po šesť bodov, futbalisti MŠK však majú ešte k dobru dohrávku duelu 1. kola proti Podbrezovej.

Ostatné výsledky 3. kola Fortuna ligy:

Trenčín triumfoval aj tretíkrát, Seničania zdolali Skalicu

V šlágri kola sa body delili

V šlágri 3. kola medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava sa skončil nerozhodne 1:1 . Domáci boli v úvode aktívnejší a v piatej minúte trafil Pačinda brvno Krnáčovej bránky.

Obrazom: Zápasy 3. kola Fortuna ligy

„Zahrmelo“ však na opačnej strane, keď po vysunutí Štefánikom prekvapil gólmana Tujvela maďarský reprezentant Priskin. Hráči DAC sa dočkali vyrovnania v 36. minúte, po rohovom kope skóroval hlavou stopér Kwin. Po zmene strán šancí ubudlo. Bližšie k víťazstvu mali domáci, ktorí hrali od 77. minúty „presilovku“ po vylúčení hosťujúceho Sekuliča, no brankár Krnáč už neinkasoval.

„Predovšetkým v úvode stretnutia sme mali viac z hry. Presadzovali sme sa vďaka aktívnemu presingu, ktorým sem komplikovali rozohrávku súpera. Stálo proti nám nesmierne silné mužstvo, jeho kvality sa ukázali v efektivite. Slovan potrestal hneď našu prvú chybu v zápase, ktorý sme mali pod kontrolou. Sme radi, že sa nám podarilo po rohovom kope vyrovnať. V druhom polčase sme sa snažili streliť víťazný gól, no remízu z vyrovnaného duelu proti kvalitnému súperovi akceptujeme. Vyzdvihol by som rád hru Gábora Straku a Marina Ljubičiča, no celý tím podal dobrý výkon,“ povedal po zápase kouč domáceho mužstva Tomislav Marič pre RTVS.

Tittelovi sa nepozdával verdikt hlavného rozhodcu

Aj kouč Slovana Dušan Tittel bol so ziskom bodu spokojný, nepozdával sa mu však verdikt hlavného rozhodcu Hovátha, ktorý v 77. minúte poslal predčasne po sprchy Sekuliča po druhej ŽK.

„Vylúčenie nám nepomohlo, prišlo však po chybe hlavného rozhodcu, Boris súpera nefauloval,“ povedal podľa RTVS Tittel a doplnil: „Po prehre v Krasnodare sme dnes chceli získať tri body. Diváci vytvorili fantastickú atmosféru, odmenou im bol výborný futbal, ktorý mal predovšetkým v prvom polčase skvelé tempo. Vzhľadom k nahustenému programu nám v závere stretnutia dochádzali sily a preto sme nezískali tri body. V najbližších zápasoch chceme bodovať už naplno, k čomu by nám mali pomôcť i navrátilci po zraneniach.“

Dunajská Streda neprehrala ani v treťom tohtosezónnom súboji FL, Slovan získal z troch duelov zatiaľ štyri body.

Fortuna liga 2015/2016 – 3. kolo – nedeľa:

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 1:1 (1:1)

Góly: 36. Kwin – 15. Priskin, ŽK: 57. Ľ. Michalík, 70. Kwin, 72. G. Straka, 80. Brašeň, 90.+ Štepanovský – 37. Kotula, 71. Sekulič, ČK: 77. Sekulič (Slovan) po druhej ŽK, rozhodovali: Horváth – D. Hrčka, Mikulaj, 6443 divákov

Dunajská Streda: Tujvel – M. Ljubičič, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň – Štepanovský, G. Straka (78. Pambou), Sarr (90. Krišto), Pačinda – Szarka, Polievka (61. Pavol Jurčo)

Slovan Bratislava: Krnáč – Kotula, Gorosito, Saláta, Podaný – Sekulič, Štefánik (71. M. González) – K. Mészáros (66. F. Oršula), A. Zreľák, Milinkovič – Priskin (85. L. Peltier)

Spartak Myjava – MŠK Žilina 1:4 (0:2)

Góly: 73. Bílovský – 1. a 84. J. Mihalík, 5. Jelič, 89. William Alves de Oliveira, ŽK: 30. Pečovský, 76. Vavro, 84. J. Mihalík (všetci Žilina), rozhodovali: Sedlák – E. Weiss, Jankovič

Myjava: Solnička – Beňo, Banovič, Kóňa, Ľ. Kolár – Marček (90.+ Ferenčič), Bílovský – E. Daniel (90.+ Karlík), Piroska (62. Slančík), Š. Pekár- Sládek

Žilina: Volešák – Škvarka (86. M. Klec), Vavro, Škriniar, Mazáň – Pečovský – Špalek, Paur (76. William Alves de Oliveira), Káčer (63. Bénes), J. Mihalík – Jelič