Trnava držala postupovú nádej, po remíze ide ďalej PAOK

Trnava remizovala v Európskej lige s PAOK Solún
Milan Bortel z FC Spartak Trnava (v strede) a Dimitris Pelkas z PAOK Solún (vľavo) v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy FC Spartak Trnava (SR) - PAOK Solún (Gréc.). Zlaté Moravce, 6. august 2015. Foto: SITA/Martin Havran

ZLATÉ MORAVCE 6. augusta (WEBNOVINY) – FC Spartak Trnava remizoval vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy 2015/2016 na štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach s gréckym futbalovým klubom PAOK Solún 1:1.

Keďže úvodný zápas sa skončil najtesnejším víťazstvom Grékov 1:0, do play-off o postup do skupinovej fázy EL sa pozrú oni. Súpera v nasledujúcej časti im prisúdi piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

I. polčas

Bližšie k otvoreniu skóre mali hostia s Róbertom Makom na hrote. Práve slovenský reprezentant bol v 11. min po vysunutí od Dimitrisa Pelkasa na konci rýchleho gréckeho protiútoku, ale po obídení domáceho brankára Ľuboša Kamenára trafil z ťažkého uhla iba bočnú sieť. O chvíľu po nedorozumení „andelov“ vo vlastnej päťke PAOK dosiahol gól, ten však neplatil pre ofsajd. Krv v žilách Juhoeurópanov rozprúdila 33. min, keď hlavný rozhodca Tobias Welz z Nemecka odpískal po faule gólmana Robina Olsena pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil kapitán domácich Erik Sabo. PAOK mohol onedlho vyrovnať, no prudká dorážka skončila na hlave Solúnčana kľačiaceho pred trnavskou bránkou.

Obrazom: Trnava remizovala v Európskej lige s PAOK Solún

II. polčas

Mužstvo pod trénerským vedením Igora Tudora odmietlo úvahy o predĺžení už tri minúty po zmene strán. Center z ľavého krídla hlavičkou zužitkoval nestrážený pravý obranca Dimitris Konstantinidis. V 54. min sa zopakoval osobný súboj Róbert Mak – Ľuboš Kamenár a opäť z neho vyšiel úspešne strážca troch žrdí Spartaka. Situácia nastala takmer identicky ako v prvom polčase: Pelkas vysunul Maka za defenzívnu líniu zverencov Juraja Jarábka. Po hodine hry išla tečovaná strela z kopačky Erika Saba len tesne vedľa žrde. V 67. min videl za prehrešok pri prerušenom dianí červenú kartu hosťujúci stopér Giannis Skondras. Druhý trnavský gól nepridal ani Martin Mikovič, jeho prudkú strelu zblokovali.

FC Spartak Trnava (SR) – PAOK Solún (Gréc.) 1:1 (1:0) – prvý zápas 0:1, do play-off EL postúpil PAOK – hralo sa v Zlatých Moravciach

Góly: 35. E. Sabo (z pok. kopu) – 48. Konstantinidis, ŽK: 15. Greššák, 45.+ Halilovič, 70. Martin Tóth, 83. E. Sabo – 19. Tzavellas, 24. Pelkas, 33. Olsen, ČK: 67. Skondras (PAOK), rozhodoval: Tobias Welz (Nem.), 3555 divákov

FC Spartak Trnava: Kamenár – Janečka, Bortel, Miloš Nikolič, Martin Tóth – Greššák, E. Sabo, Casado (79. Baéz), Mikovič – Halilovič (79. Mikinič), J. Vojtuš (62. Harba)

PAOK Solún: Olsen – Konstantinidis, Skondras, Ricardo Costa, Tzavellas – Mystakidis (57. Koulouris, 69. Pouggouras), Tziolis, Kace (81. Savvidis), Korovesis – Pelkas – Mak

Hlasy (zdroj: RTVS):

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Musím uznať, že postúpil lepší tím. PAOK je veľkým klubom a má svoju kvalitu, ja nemôžem chlapcom nič vyčítať. Bili sa statočne, šanca tam priebežne bola. Škoda rýchleho gólu v našej sieti v druhom polčase. Myslím si, že bol z kategórie lacných, ale zároveň treba skonštatovať, že hostia mali iné výborné príležitosti. Mrzí nás toto vyradenie, ale musíme sa dať čo najskôr dokopy a koncentrovať sa na ligu.“

Róbert Mak (útočník PAOK Solún): „Mrzia nás tri – štyri zahodené vyložené šance, ale celkovo sme zahrali veľmi dobre, ustáli sme to aj v početnej nevýhode. Najmä sme však strelili gól, vďaka ktorému ideme ďalej. Práve postup je tým najdôležitejším.“

Erik Sabo (stredopoliar a strelec gólu Trnavy): „Išiel som po lopte, brankár ju chytil do ruky a potom ma kopol. Bola to zaslúžená penalta. Neviem, prečo to urobil. Celkovo sme začali celkom dobre a oni si neutvárali šance. Dali sme gól, všetko sa vyvíjalo, ako sme chceli. Do druhého polčasu sme však vstúpili zle, inkasovali sme a potom to už bolo ťažké. Nepodarilo sa nám ani len strhnúť víťazstvo na našu stranu.“