Meniny má: Olívia, Tadeáš

Autor: SITA, 8. augusta 2015 16:14, aktualizované: 8. augusta 2015 20:44
Prvý gól novej sezóny anglickej Premier League strelil Kyle Walker, bolo to však do vlastnej bránky.
Bastian Schweinsteiger Kapitán Tottenhamu Jan Vertonghen v súboji s hráčom Manchestru United Bastianom Schweinsteigerom (31) počas zápasu prvého kola Premier League, v ktorom 'červení diabli' zvíťazili 1:0. Manchester, 8. august 2015. Foto: SITA/AP
MANCHESTER 8. augusta (WEBNOVINY) - Hráči londýnskeho mužstva FC Chelsea začali púť za obhajobou majstrovského titulu v najvyššej anglickej futbalovej súťaži domácou remízou so Swansea 2:2.

"The Blues" viedli 1:0 aj 2:1, ale po zmene strán prišli v 52. minúte o vylúčeného belgického brankára Courtoisa, ktorého medzi žrďami nahradil Begovič. Bod pre hostí zariadil v 55. minúte z pokutového kopu Gomis.

Manchester United začal účinkovanie v Premier League úspešne, keď v sobotňajšom zápase 1. kola si pred vlastnými fanúšikmi poradil s londýnskym Tottenhamom 1:0. "Červení diabli" pritom nemuseli ani raz skórovať, vlastným gólom sa totiž prezentoval obranca hosťujúcich "kohútov" Kyle Walker.

Leicester - Sunderland 4:2 (3:0)
Góly: 11. Vardy, 18. a 25. Mahrez (druhý z pok. kopu), 66. Albrighton - 60. Defoe, 71. S. Fletcher

Norwich - Crystal Palace 1:3 (0:1)
Góly: 69. Redmond - 39. Zaha, 49. Delaney, 90.+ Y. Cabayé

FC Chelsea - Swansea 2:2 (2:1)
Góly: 23. Oscar, 30. F. Fernández (vlastný) - 29. A. Ayew, 55. Gomis (z pok. kopu), ČK: 52. Courtois (Chelsea)