Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Slovan otočil zápas, 'šošoni' prvýkrát v sezóne zaváhali

Autor: SITA, 9. augusta 2015 21:13
Po štvrtom kole Fortuna ligy je na čele tabuľky majstrovský Trenčín, ktorý má štvorbodový náskok pred Dunajskou Stredou. Posledné sú bez body Zlaté Moravce.
Karol Mészáros Slovanista Karol Mészáros v súboji s Lukášom Luptákom z MFK Ružomberok počas zápasu 4. kola Fortuna ligy, v ktorom Bratislavčania vyhrali 2:1. Bratislava, 9. august 2015. Foto: SITA/Ján Slovák
BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) - V nedeľu sa vo Fortuna lige odohrali zvyšné tri zápasy 4. kola Fortuna ligy. Futbalisti FK Senica remizovali s trnavským Spartakom 0:0. Pre domácich je to druhý nerozhodný výsledok vo štvrtom zápase tejto sezóny. Trnavčania zabodovali vôbec prvýkrát v tomto súťažnom ročníku.

Ostatné výsledky 4. kola Fortuna ligy:

Michalovce majú prvé body vo Fortuna lige, uspel aj majster

V Senici sa delili body, Skalica remizovala s Podbrezovou

Prvé zaváhanie "šošonov"

Hráči MŠK Žilina remizovali s Dunajskou Stredou 1:1. Pre "šošonov" to bolo prvé zaváhanie v aktuálnej sezóne, keďže v predchádzajúcich dvoch ligových zápasoch zvíťazili - na Myjave 4:1 a doma so Zlatými Moravcami 5:1.

Hostia išli do vedenia už v siedmej minúte. Po skvele zahranom rohovom kope Erika Pačindu sa presadil stopér Noé Achille Kwin Amban. Domáca odpoveď prišla po zmene strán, v 69. minúte Jakub Paur poslal dobrú loptu na chorvátskeho kanoniera Mateja Jeliča, ktorý stanovil konečný výsledok stretnutia.

"Belasí" otočili zápas

Bratislavský Slovan v priebehu piatich minút otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel proti Ružomberku z 0:1 na 2:1. Hostia viedli od 13. minúty, keď sa z nevinnej akcie presadil Pavol Masaryk, na ktorého pozabudla domáca obrana.

Bratislavčanom sa podarilo vyrovnať v 56. minúte - po centri Jakuba Podaného hlavičkoval do ružomberskej siete Dávid Hudák. Rozhodujúcemu momentu stretnutia predchádzala chyba v defenzíve tímu spod Čebraťa, striedajúci Róbert Vittek priťukol loptu hlavou Tamásovi Priskinovi a ten nedal šancu Tofiloskému.

Slovan má v tabuľke po štyroch dueloch 7 bodov, zverenci trénera Ivana Galáda odohrali o zápas menej, pričom stále čakajú na svoje prvé víťazstvo v tejto sezóne, doteraz raz remizovali a dvakrát prehrali.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 4. kolo - nedeľa:

MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:1)
Góly: 69. Jelič - 7. Kwin, ŽK: 12. Jelič, 39. Škriniar - 32. Sarr, 39. Brašeň, 42. Szarka, 55. M. Ljubičič, rozhodovali: Prešinský - Ádám, Ferenc, 2893 divákov

Žilina: Volešák - Špalek (65. Bénes), Vavro, Škriniar, Letič - Paur (77. A. Kadlec), Káčer, Pečovský, Škvarka (90.+ T. Hučko) - William Alves de Oliveira, Jelič
Dunajská Streda: Tujvel - M. Ljubičič, Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň - Štepanovský, G. Straka, Sarr (90.+ V. Horváth), Pačinda - Szarka (75. Pavol Jurčo), Polievka (61. Stephens)

FK Senica - FC Spartak Trnava 0:0
ŽK: 86. S. Mráz - 29. Bortel, 73. Janečka, 82. Mikovič, rozhodovali: J. Straka - Benko, Vorel, 2056 divákov

Senica: Šulla - Kontár, P. Pavlík (69. Hladík), Pillár, Čunta - Hušek, Komara (67. Krč) - J. Dolný, Hlohovský, S. Mráz - J. Kosorin
Spartak Trnava: Kamenár - Janečka, Bortel, Greššák, Martin Tóth - Casado - E. Sabo, Halilovič (55. Steinhübel), Mikinič (89. Pikulík) - Mikovič, J. Vojtuš (46. Baéz)

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
Góly: 56. D. Hudák, 61. Priskin - 13. Masaryk, ŽK: 23. Zošák, 42. Jakubko (obaja Ružomberok), rozhodovali: Chmura - Chládek, Žákech, 851 divákov

Slovan Bratislava: Mucha - Gorosito, D. Hudák, Saláta, Podaný - M. González, Štefánik - K. Mészáros (86. Oršula), Milinkovič (90.+ Kotula), F. Kubík (46. Vittek) - Priskin
Ružomberok: Tofiloski - Kružliak, Boszorád, P. Maslo (66. Faško), J. Maslo - Zošák, L. Lupták, Martin Nagy, Ďubek (79. Cheptine) - Masaryk, Jakubko (66. Lovás)