Bilbao šokovalo, v superpohári rozdrvilo Barcelonu
Futbalisti Barcelony určite takýto zničujúci výsledok pred zápasom neočakávali. V odvetnom zápase sa môžu pokúsiť o prevrat. Foto: SITA/AP

BILBAO 15. augusta (WEBNOVINY) – Šokujúcim víťazstvom futbalistov Athletica Bilbao nad FC Barcelona 4:0 sa skončilo piatkové prvé stretnutie o Španielsky superpohár. Čistým hetrikom sa v druhom polčase zaskvel 34-ročný veterán Aritz Aduriz. Odvetný zápas je na programe v pondelok 17. augusta v Barcelone, ktorá na prvé meranie síl nastúpila v plnej zbroji.

„Po utorkových 120 minútach Európskeho superpohára proti FC Sevilla (5:4 po predĺžení, pozn.) som musel spraviť viacero zmien. Bez váhania však beriem zodpovednosť na seba. Ak ešte niekto môže niečo spraviť pred odvetou, potom je to Barca,“ citoval server ESPN trénera katalánskeho mužstva Luisa Enriqueho, ktorý zaradil do piatkovej základnej jedenástky Lionela Messiho, Luisa Suáreza, Javiera Mascherana, Daniho Alvesa aj Pedra Rodrígueza.

Starosti mu teraz robí obrana, ktorá v dvoch dueloch po sebe inkasovala štyrikrát. „Futbal je hra chýb. Z mužstva, ktoré dostáva najmenej gólov, sa stáva kolektív, čo ľahko inkasuje. Samozrejme, že ma to znepokojuje. Pokúsime sa to napraviť.“

Baskický tím, ktorý je súperom slovenského vicemajstra MŠK Žilina v play-off Európskej ligy 2015/2016, hrá v Španielskom superpohári na základe účasti v minulosezónnom finále španielskeho Kráľovského pohára (Copa del Rey): v ňom nestačil práve na FC Barcelona (1:3).

Španielsky superpohár – prvý zápas – piatok:

Athletic Bilbao – FC Barcelona 4:0 (1:0)

Góly: 53., 62. a 68. (z pok. kopu) Aduriz, 13. San José, ŽK: 44. Eraso, 45. Etxebarria, 70. Etxeita, 74. Susaeta, 88. Gurpegi, 90.+ San José – 41. Pedro Rodríguez, 67. Dani Alves, 80. Mascherano, 90.+ Iniesta

Zostava Bilbaa: Iraizoz – De Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – Etxebarria, San José – Susaeta (85. Bóveda), Eraso (77. Gurpegi), Sabin Merino (66. Iňigo Lekue Martínez) – Aduriz