Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Sabína

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Takto vyzerá najmodernejší štadión na Slovensku

Autor: SITA, 21. augusta 2015 14:45
Návštevníci v City Arene nájdu na ploche 30-tisíc štvorcových metrov 120 obchodov, najväčší trnavský multiplex Cinemax s piatimi kinosálami, bowling či fitnes centrum.

Otvorenie City Arény v Trnave Novinárska prehliadka štadióna s investorom počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Športovo – nákupný komplex City Arena v Trnave spája futbalový štadión a nákupné centrum a podľa autora projektu Pavla Adamca nemá synergia týchto dvoch funkcií v takomto objeme vo svete obdobu.

Trnavský projekt je netradičný aj tým, že vznikol prakticky v centre mesta. Celková výška investície sa blíži k čiastke 80 miliónov eur, z toho 30 miliónov stál samotný štadión. Športovú časť v hodnote 22 miliónov investor prevedie do majetku mesta. Investorom je trnavský podnikateľ Vladimír Poór prostredníctvom spoločností City Arena a City Arena Plus.

Obrazom: City Aréna v TrnavePrevyšuje väčšinu štadiónov v Európe

City Arena – Štadión Antona Malatinského je prvým futbalovým stánkom dokončeným v rámci viacročného projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby štadiónov, ktorý podporila vláda Roberta Fica čiastkou 45 miliónov eur. Trnava dostane z tejto čiastky 13,5 milióna, peniaze budú prichádzať postupne v období desiatich rokov.

"Na Slovensku je unikátny nielen kapacitou, ale aj štandardom a technickým vybavením, ktoré prevyšuje väčšinu štadiónov v Európe," povedal pri dnešnej prehliadke štadiónu Adamec. Štadión poskytne vysoký komfort aktérom v zázemí, ale aj divákom. Okrem štandardného vybavenia je jeho súčasťou aj modlitebňa s maketou štadióna, ktorú požehnal pápež František. Okrem futbalových zápasov je štadión prispôsobený aj na konanie koncertov a pre rôzne ďalšie spoločenské aktivity. V tesnom susedstve sa nachádza City Arena - nákupné centrum s reštauráciami, obchodmi, piatimi kinosálami, bowlingom či fitnes centrom.

Otvorenie City Arény v Trnave Novinárska prehliadka štadióna s investorom počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan KopčániOtvárací ceremoniál pre 16 000 divákov

Projekt, ktorý zmenil tvár centra Trnavy, predstavil investor verejnosti ešte koncom roka 2011. Mestské zastupiteľstvo v Trnave v nasledujúcich mesiacoch zmenilo územný plán mesta a centrálnej mestskej zóny podľa jeho požiadaviek. V polovici roka 2012 vedenie spoločnosti City Arena a vedenie mesta Trnava podpísali memorandum o spolupráci. Koncom toho istého roku poslanci mestského zastupiteľstva predali pozemky s rozlohou 3,5 hektára a niekoľko domov za jedno euro spoločnosti Vladimíra Poóra. Aj keď sa ozvali pochybnosti o vhodnosti moderného projektu do historického centra mesta, predaj podporili všetci poslanci.

Investor musel vykúpiť aj niekoľko súkromných domov, ktoré stáli projektu v ceste. Búracie práce na mieste plánovaného športovo-nákupného komplexu sa začali v marci 2013. V septembri toho istého roku tiež za účasti premiéra Roberta Fica položili základný kameň stavby. Na jar tohto roku spoločnosť oznámila, že komplex otvorí 22. augusta.

V sobotu od 10:00 bude otvorené nákupné centrum, večer o 19:00 bude na štadióne otvárací ceremoniál pre 16 000 divákov. Podľa predsedu predstavenstva City Areny Pavla Adamca to bude šou, ktorá nebude mať v tomto roku na Slovensku obdobu. Okrem futbalu sa o zábavu postarajú britská legenda The Sweet, ďalej Dario G, Michal David, Kuly, Mária Čírová a desiatky ďalších umelcov pod režisérskou taktovkou Tomáša Eibnera.

Otvorenie City Arény v Trnave Pohľad do toaliet vo VIP zóne počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?
Určite áno, aby sa vyšetril aj únos M. Kováča ml.
Netreba ich zrušiť, bolo to správne Mečiarovo rozhodnutie
Aj keby ich zrušili, pochybujem, že sa verejnosť dozvie pravdu a všetko sa dôkladne vyšetrí
Je mi to jedno, bolo to už dávno
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy