Registrácia  |   Prihlásenie Podnikám.skNajky.skDámskaJazda.skByvaniejehra.skCestujsi.skZdravoteka.sk

WebNoviny

Meniny má: Mikuláš

Počasie na dnes:

Zdielať na:

Obrazom: Takto vyzerá najmodernejší štadión na Slovensku

Autor: SITA, 21. augusta 2015 14:45
Návštevníci v City Arene nájdu na ploche 30-tisíc štvorcových metrov 120 obchodov, najväčší trnavský multiplex Cinemax s piatimi kinosálami, bowling či fitnes centrum.

Otvorenie City Arény v Trnave Novinárska prehliadka štadióna s investorom počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Športovo – nákupný komplex City Arena v Trnave spája futbalový štadión a nákupné centrum a podľa autora projektu Pavla Adamca nemá synergia týchto dvoch funkcií v takomto objeme vo svete obdobu.

Trnavský projekt je netradičný aj tým, že vznikol prakticky v centre mesta. Celková výška investície sa blíži k čiastke 80 miliónov eur, z toho 30 miliónov stál samotný štadión. Športovú časť v hodnote 22 miliónov investor prevedie do majetku mesta. Investorom je trnavský podnikateľ Vladimír Poór prostredníctvom spoločností City Arena a City Arena Plus.

Obrazom: City Aréna v TrnavePrevyšuje väčšinu štadiónov v Európe

City Arena – Štadión Antona Malatinského je prvým futbalovým stánkom dokončeným v rámci viacročného projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby štadiónov, ktorý podporila vláda Roberta Fica čiastkou 45 miliónov eur. Trnava dostane z tejto čiastky 13,5 milióna, peniaze budú prichádzať postupne v období desiatich rokov.

"Na Slovensku je unikátny nielen kapacitou, ale aj štandardom a technickým vybavením, ktoré prevyšuje väčšinu štadiónov v Európe," povedal pri dnešnej prehliadke štadiónu Adamec. Štadión poskytne vysoký komfort aktérom v zázemí, ale aj divákom. Okrem štandardného vybavenia je jeho súčasťou aj modlitebňa s maketou štadióna, ktorú požehnal pápež František. Okrem futbalových zápasov je štadión prispôsobený aj na konanie koncertov a pre rôzne ďalšie spoločenské aktivity. V tesnom susedstve sa nachádza City Arena - nákupné centrum s reštauráciami, obchodmi, piatimi kinosálami, bowlingom či fitnes centrom.

Otvorenie City Arény v Trnave Novinárska prehliadka štadióna s investorom počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan KopčániOtvárací ceremoniál pre 16 000 divákov

Projekt, ktorý zmenil tvár centra Trnavy, predstavil investor verejnosti ešte koncom roka 2011. Mestské zastupiteľstvo v Trnave v nasledujúcich mesiacoch zmenilo územný plán mesta a centrálnej mestskej zóny podľa jeho požiadaviek. V polovici roka 2012 vedenie spoločnosti City Arena a vedenie mesta Trnava podpísali memorandum o spolupráci. Koncom toho istého roku poslanci mestského zastupiteľstva predali pozemky s rozlohou 3,5 hektára a niekoľko domov za jedno euro spoločnosti Vladimíra Poóra. Aj keď sa ozvali pochybnosti o vhodnosti moderného projektu do historického centra mesta, predaj podporili všetci poslanci.

Investor musel vykúpiť aj niekoľko súkromných domov, ktoré stáli projektu v ceste. Búracie práce na mieste plánovaného športovo-nákupného komplexu sa začali v marci 2013. V septembri toho istého roku tiež za účasti premiéra Roberta Fica položili základný kameň stavby. Na jar tohto roku spoločnosť oznámila, že komplex otvorí 22. augusta.

V sobotu od 10:00 bude otvorené nákupné centrum, večer o 19:00 bude na štadióne otvárací ceremoniál pre 16 000 divákov. Podľa predsedu predstavenstva City Areny Pavla Adamca to bude šou, ktorá nebude mať v tomto roku na Slovensku obdobu. Okrem futbalu sa o zábavu postarajú britská legenda The Sweet, ďalej Dario G, Michal David, Kuly, Mária Čírová a desiatky ďalších umelcov pod režisérskou taktovkou Tomáša Eibnera.

Otvorenie City Arény v Trnave Pohľad do toaliet vo VIP zóne počas otvorenie City Arény v Trnave. Trnava, 21. august 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni


Pridajte sa k nám na Facebooku

Anketa
Mal by minister M. Lajčák odstúpiť pre obvinenia, že kultúrne podujatia spojené s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ boli predražené?
Určite nie, je to človek na správnom mieste a neverím, že na ministerstve porušili zákon
Mal by priznať pochybenie a odstúpiť z funkcie
Všetko sa šije 'horúcou ihlou', nech to najprv vyšetria a potom nech sa rozhodne o jeho osude
Kauza sa pekne zametie pod koberec a bude všetko v poriadku
Už stačilo káuz! Mala by odstúpiť celá vláda
Ďalšie ankety
Reklamné odkazy