Arsenal
Massadio Haidara z Newcastlu United v súboji s hráčom londýnskeho Arsenalu Hectorom Bellerinom počas sobotňajšieho zápasu 4. kola Premier League, v ktorom 'straky' na domácom trávniku prehrali 0:1. Newcastle, 29. august 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 29. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Arsenalu Londýn zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 4. kola najvyššej anglickej dlhodobej súťaže Premier League na ihrisku Newcastlu najtesnejšie 1:0. Domáci tím prišiel už v 16. minúte o vylúčeného Aleksandra Mitroviča, ale „kanonierom“ sa podarilo zužitkovať početnú výhodu až v 52. minúte, keď nechtiac prekonal vlastného brankára kapitán „strák“ Fabricio Coloccini.

Crystal Palace zdolal v sobotu londýnsku Chelsea na jej vlastnej pôde 2:1. „The Blues“ prehrávali od 65. minúte, keď sa presadil stredopoliar z Mali Bakary Sako. Domácim sa podarilo vyrovnať v 80. minúte zásluhou venezuelského kanoniera Radamela Falcaa, ale už o minútu rozhodol o troch bodoch pre „orlov“ krajný obranca Joel Ward. Chelsea je po štyroch odohraných kolách až na 13. mieste v ligovej tabuľke. Na vedúci Manchester City, ktorý zvíťazil nad Watfordom 2:0 už stráca 8 bodov.

FC Liverpool s Martinom Škrtelom v základnej zostave prehral na Anfielde s West Hamom United 0:3. „The Reds“ inkasovali už v prvej polhodine zápasu dva góly, keď sa presadili najprv v 3. min Manuel Lanzini a v 29. minúte Mark Noble. Po zmene strán, konkrétne v 52. minúte, oslabil domácich Phillipe Coutinho, ktorý po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy. Stretnutie nedohral ani strelec druhého gólu hostí Noble. „Kladivári“ pridali aj tretí presný zásah – v druhej minúte nadstaveného času sa presadil Diafra Sakho.