Thomas Müller
Thomas Müller strieľa úvodný gól zápasu tretieho kola I. bundesligy medzi Bayernom Mníchov a Bayerom Leverkusen, v ktorom bavorský veľkoklub nakoniec zvíťazil 3:0. Mníchov, 29. august 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 29. augusta (WEBNOVINY) – Bavorský veľkoklub Bayern Mníchov uspel v sobotňajšom domácom stretnutí 3. kola bundesligy, keď zdolali Bayer Leverkusen 3:0.

Gólový účet zápasu otvoril v 26. minúte nemecký reprezentant Thomas Müller. V 60. minúte dostali domáci príležitosť kopať pokutový kop, ktorý premenil Müller. Na konečných 3:0 upravil o desať minút neskôr Arjen Robben, opäť z pokutového kopu.

Hráči Stuttgartu neuspeli ani v treťom zápase novej sezóny, keď doma prehrali s Eintrachtom Frankfurt 1:4. Hrdinom hostí sa stal holandský útočník Luc Castaignos, ktorý dal dva góly. Hostia si pripísali prvé tri body v novom ročníku bundesligy, Stuttgart zatiaľ nezískal ani bod.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 3. kola I. bundesligy:
Augsburg – Ingolstadt 0:1 (0:0)

Gól: 63. Leckie

Bayern Mníchov – Bayer Leverkusen 3:0 (1:0)

Góly: 26. a 60. T. Müller (druhý z pok. kopu), 70. Robben (z pok. kopu)

1. FC Kolín nad Rýnom – Hamburg 2:1 (0:0)

Góly: 76. Hosiner, 80. Modeste (z pok. kopu) – 47. Holtby, ČK: 79. Spahič (Hamburg)

Dušan Švento (Kolín) sedel na lavičke náhradníkov.

Mainz – Hannover 3:0 (2:0)

Góly: 15. a 29. Muto, 47. Malli

Stuttgart – Eintracht Frankfurt 1:4 (1:2)

Góly: 30. Didavi – 42. a 87. Castaignos, 11. Hloušek (vlastný), 69. Seferovič, ČK: 67. Tytoň (Stuttgart)

Darmstadt – Hoffenheim 0:0

Milan Ivana (Darmstadt) nefiguruje v zápise o stretnutí.