Szarka sa blysol štyrmi gólmi, Slovan aj Trenčín zvíťazili

ŠK Slovan Bratislava
Súboj Borisa Sekuliča zo Slovana a Daniela Šebestu zo Skalice počas zápasu 7. kola jesennej časti Fortuna ligy. Bratislava, 29. august 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 29. augusta (WEBNOVINY) – V sobotu bolo vo Fortuna lige na programe päť zápasov 7. kola. Futbalisti Trenčína, Dunajskej Stredy a Slovana si zastrieľali, dva zápasy sa skončili remízou.

Úradujúci majster po domácej prekvapujúcej remíze s Ružomberkom (1:1) zabral opäť naplno, keď zvíťazil na trávniku Senice rozdielom triedy 4:1. Hostia viedli už po piatich minútach zásluhou Bera, o vyrovnanie sa postaral Hlohovský.

Trenčín poslal po hodine hry do vedenia Guba, potom sa presadil holandský legionár van Kessel a skóre uzavrel striedajúci Bala. Trenčín si v tabuľke Fortuna ligy udržal päťbodový náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Senica nevyhrala už štyri zápasy v rade, v posledných dvoch prehrala zhodne 1:4.

Štvorgólový Szarka

Futbalisti Dunajskej Stredy majú v ostatných dňoch formu, čo potvrdili pohodlným víťazstvom 5:1 nad Podbrezovou v rámci. Hrdinom zápasu sa stal štvorgólový útočník DAC Szarka, ktorý otvoril aj uzavrel gólový účet stretnutia.

12. MFK Zemplín Michalovce 7 1 1 5 7:16 4

Szarka sa dotiahol v poradí strelcov na Žilinčana Jeliča, obaja majú na konte po šesť gólov. Piaty gól Dunajskej Stredy strelil Ľupták, za hostí sa presadili z pokutového kopu Mehanovič.

Domáci stredopoliar Pačinda odohral 100. duel v najvyššej slovenskej súťaži.

Gólovú kanonádu predviedli aj Slovanisti, ktorí porazili nováčika zo Skalice 4:1.

Nový tréner „belasých“ Nikodimos Papavasiliou tak bol úspešný aj vo svojom druhom zápase na lavičke bratislavského klubu. Skóre duelu otvoril v 10. minúte Milinkovič, ktorý premenil pokutový kop po faule na Priskina.

„Belasí“ viedli do polčasovej prestávky rozdielom triedy. Na 2:0 zvyšoval Zreľák a tretí presný zásah pridal veterán Vittek. V 72. minúte domáci pridali aj štvrtý gól – presadil sa striedajúci Oršula, iba štyri minúty po svojom príchode na ihrisko. Hostia napokon dosiahli čestný úspech zásluhou Šebestu z 83. minúty. Slovan vyhral druhý duel v rade, naopak Skalica sa z víťazstva netešila už v posledných piatich zápasoch.

Dva remízové zápasy

V ostávajúcich dvoch sobotňajších zápasoch sa body delili. Futbalisti Ružomberka si ani na siedmy pokus nepripísali víťazstvo v tejto v sezóne . Zverenci trénera Ivana Galáda nezdolali ani druhého nováčika, v sobotu remizovali s Michalovcami 2:2.

„Ruža“ síce viedla po desiatich minútach zásluhou Jakubka, no po hodine hry prehrávala 1:2 po góloch Regáliho a Koscelníka. Domáci, ktorí hrali po prvý raz na vlastnom štadióne, mohli vyrovnať v 85. min z pokutového kopu, no Ďubek napálil loptu len do brvna.

Na konečných 2:2 upravil napokon minútu pred koncom Zošák. Domáci dohrávali zápas bez vylúčeného Rosu, ktorý dostal červenú kartu po druhý raz v tomto ročníku. Dve vylúčenia má na konte aj iný stopér MFK Ján Maslo. Ružomberčania majú po siedmich dueloch na konte päť bodov za päť remíz, Michalovce sú naďalej na poslednom mieste.

V súboji Myjavy proti Zlatým Moravciam gól nepadol a Spartakovci tak nedokázali nadviazať na šnúru dvoch víťazstiev. Domáci Duga síce strelil gól v nadstavenom čase, ale rozhodca ho neuznal pre faul. V samom závere mohli uchmatnúť tri body hostia, ale Bamba trafil len do pravej žrde Solničkovej bránky.

Futbal – Fortuna liga 2015/2016 – 7. kolo – sobota:

Spartak Myjava – FC ViOn Zlaté Moravce 0:0

ŽK: 39. Orávik, 70. Pintér, 89. Burič, 90. Tawamba Kana (všetci Z. Moravce), rozhodovali: R. Weiss – Pozor, Jenčura, 1523 divákov

Myjava: Solnička – Beňo, Marček, Chovanec, Banovič – Slančík (55. E. Daniel), Kóňa, Bílovský, Š. Pekár – Piroska (68. L. Kolár), Sládek (89. Duga)

Zlaté Moravce: Ranilovič – Tipurič, Pintér, Burič, Cebara (52. Bamba) – Orávik, Marques de Souza, Školnik (68. Glavaš), Tawamba Kana – Majkič, Krznarič (90.+ M. Perišič)

ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica 4:1 (3:0)

Góly: 10. Milinkovič (z pok. kopu), 27. Zreľák, 32. Vittek, 72. Oršula – 83. Šebesta, bez kariet, rozhodovali: Kráľovič – D. Hrčka, Bobko, 919 divákov

Slovan: Mucha – Čikoš, Saláta, Gorosito, Podaný – Sekulič, M. González (75. S. Štefánik), Milinkovič, Zreľák – Vittek (60. F. Kubík) – Priskin (68. Oršula)

Skalica: Fišan – Vrablec (62. Švrček), Pavol Majerník, R. Konečný, Ciprys – A. Čermák (46. P.Mazan), Fialka (46. Šebesta), Marek Hlinka, Kurák – Michal Gašparík – Lietava

MFK Ružomberok – MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:0)

Góly: 10. Jakubko, 89. Zošák – 50. Regáli, 60. Koscelník, ŽK: 20. Rosa, 80. Cheptine, 90. Zošák – 52. Regáli, 87. Kira, ČK: 90.+ Rosa (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Straka – Žákech, Jankovič, 2531 divákov

Ružomberok: Tofiloski – Boszorád, Kružliak, Rosa, L. Lupták – Martin Nagy – Zošák, Faško (67. P. Masaryk), Ďubek – Lovás (56. Cheptine), Jakubko

Michalovce: Kira – M. Koscelník, Marcos Pérez, Podhorín, Šimčák – Grič, Vernon de Marco, Turík, Regáli – Hamuľak (69. S. Danko), Nworah (56. Kunca)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŽP Šport Podbrezová 5:1 (3:0)

Góly: 24., 41., 59. a 82. Szarka, 11. B. Ľupták – 63. Mehanovič (z pok. kopu), ŽK: 28. Sarr – 20. Migaľa, 54. Szöke, 85. Žilák, rozhodovali: A. Somoláni – Mikulaj, Borsányi, 4418 divákov

Dunajská Streda: Tujvel – M. Ljubičič (90.+ Asanovič), Ľ. Michalík, Kwin, Brašeň (84. Pambou) – Štepanovský, G. Straka, Sarr (65. R. Polievka), Pačinda – B. Ľupták, Polievka

Podbrezová: M. Kuciak – Migaľa, M. Kochan (46. Szöke), Pimpara, Andrič – P. Vajda – Gál-Andrezly, Mehanovič, Mário Almaský (59. Žilák), Juraj Pančík (65. Kapor), Vaščák

FK Senica – AS Trenčín 1:4 (1:1)

Góly: 17. Hlohovský – 5. Bero, 62. Guba, 74. Van Kessel, 87. Bala, ŽK: 41. Čunta – 43. Bero, rozhodovali: Mastiš – Balko, Roszbeck, 1866 divákov

Senica: Šulla – Otrísal, P. Pavlík, Hromada (76. Ventúra), Čunta – Hušek, Komara (63. Kalabiška), Pillár (84. Hladík), S. Mráz – Hlohovský – J. Kosorin

Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu Kingsley (86. Skovajsa) – van Kessel, Bero (87. M. Opatovský), Koolwijk, Guba (81. Bala), Wesley Moraes Ferreira Da Silva – Ibrahim Rabiu