Borussía Dortmund - Hertha Berlín
Marco Reus z Borussie Dortmund (vpredu) a John Anthony Brooks z Herthy Berlín v súboji počas zápasu nemeckej Bundesligy. Dortmund, 30. august 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 30. augusta (WEBNOVINY) – Futbalisti Borussie Dortmund zvíťazili aj v 3. kole najvyššej nemeckej futbalovej súťaže a dostali sa na čelo bundesligovej tabuľky.

Na domácom ihrisku sa im v nedeľu podarilo zdolať Herthu Berlín so Slovákom Petrom Pekaríkom v zostave 3:1. O góly domácich sa postarali v prvom polčase Hummels, v druhom polčase Aubameyang a v úplnom závere sa presadil i Adrian Ramos. Čestný gól hostí strelil Salomon Kalou, ktorý znižoval na 1:2

Výsledky nedeľňajších stretnutí 3. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:
Borussia Dortmund – Hertha Berlín 3:1 (1:0)

Góly: 27. Hummels, 51. Aubameyang, 90+. A. Ramos – 78. Kalou

Peter Pekarík odohral za hostí celý zápas.

Werder Brémy – Borussia Mönchengladbach 2:1 (1:1)

Góly: 19. Johannsson, 53. Vestergaard – 45. Stindl, ČK: 88. Xakha (Mönchengladbach) po 2. ŽK

1. Dortmund 3 3 0 0 11:1 9

2. Bayern Mníchov 3 3 0 0 10:1 9

3. Wolfsburg 3 2 1 0 6:2 7

4. Kolín 3 2 1 0 6:3 7

5. Mainz 3 2 0 1 5:2 6

6. Leverkusen 3 2 0 1 3:4 6

7. Ingolstadt 3 2 0 1 2:4 6

8. Frankfurt 3 1 1 1 6:4 4