Meniny má: Beáta

Autor: SITA, 12. septembra 2015 18:13, aktualizované: 13. septembra 2015 13:33
Portugalský kanonier Realu Madrid si otvoril strelecký účet v najvyššej španielskej futbalovej súťaži až v treťom kole.

Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo prispel k výhre Realu Madrid nad Espanyolom piatimi gólmi. Foto: SITA/AP

BARCELONA 12. septembra (WebNoviny.sk) - Futbalisti Realu Madrid aj FC Barcelona zvládli svoje sobotňajšie stretnutia v rámci 3. kola najvyššej španielskej ligovej súťaže. Real deklasoval Espanyol Barcelona na jeho pôde 6:0, piatimi gólmi sa zaskvel Portugalčan Cristiano Ronaldo. FC Barcelona zvíťazil na ihrisku Atlética Madrid 2:1, o víťazný presný zásah sa po príchode z lavičky náhradníkov postarala argentínska hviezda "blaugranas" Lionel Messi.

Ronaldovi stačilo na čistý hetrik trinásť minút

Ronaldovi stačilo na čistý hetrik proti Espanyolu iba trinásť minút v prvom polčase. Skóre zápasu otvoril v 7. minúte, o desať minút neskôr premenil pokutový kop a v 20. min zvýšil na 3:0. Po zmene strán skóroval v 61. aj 81. minúte. Tridsaťročný ofenzívny klenot sa týmto počinom stal najlepším ligovým kanonierom v histórii "bieleho baletu", keď sa dosiaľ v španielskej Primera División strelecky presadil 231-krát, o tri razy viac ako klubová legenda Raúl González.

Pozoruhodné je aj porovnanie počtu zápasov oboch streleckých velikánov Realu - Ronaldo dosiaľ odohral za madridský klub 203 ligových stretnutí, Raúl počas svojej kariéry absolvoval až 550 duelov v tamojšej najvyššej súťaži. "V tomto prípade čísla hovoria za všetko. A to dnes mohol Cristiano pridať aj ďalšie góly," vyhlásil tréner Realu Rafael Benítez.

Messi je pre Barcu veľmi dôležitý

Atlético Madrid neuspelo v domácom večernom zápase proti katalánskemu gigantovi FC Barcelona (1:2). "Los Colchoneros" sa síce dostali v 51. minúte do vedenia, keď sa strelecky presadil Fernando Torres, no hostia na štadióne Vicenteho Calderóna vyrovnali už o štyri minúty neskôr zásluhou zásahu Neymara a o triumfe Barcelony rozhodol gólom v 77. minúte Messi.

Argentínčan zasiahol do hry až v 60. minúte, v piatok so spoluhráčmi netrénoval, pretože očakával narodenie potomka. "Keď sa k nám pridal najlepší hráč, všetci sme hrali lepšie," skonštatoval brazílsky útočník Neymar, ktorého doplnil tréner Barcelony Luis Enrique: " Leo je pre nás, veľmi, veľmi dôležitý a jeho kondícia je kľúčová. Vieme, aké dôležité sú tieto body, ale je pred nami ešte dlhá cesta."

FC Barcelona je lídrom tabuľkového poradia Primera División s deviatimi bodmi, druhý Real má na svojom konte sedem bodov. Atlético Madrid je piate so šiestimi bodmi.

Espanyol Barcelona - Real Madrid 0:6 (0:4)