Chelsea
Futbalistom Chelsea úvod sezóny nevychádza. Foto: SITA/AP

LONDÝN 12. septembra (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Everton zvíťazili v sobotňajšom domácom stretnutí 5. kola najvyššej anglickej súťaže nad hráčmi londýnskeho FC Chelsea 3:1. Hrdinom zápasu sa stal trojgólový škótsky útočník Steven Naistmith, ktorý v 9. minúte vystriedal zraneného Muhameda Bešiča.

Dvadsaťosemročný zakončovateľ najprv v 17. minúte zužitkoval center Brendana Gallowaya a nedal šancu brankárovi „The Blues“ Asmirovi Begovičovi. V 22. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov po presne umiestnenej strele spoza šestnástky. Hosťujúci zverenci Josého Mourinha síce v 36. minúte skorigovali na 1:2 po ukážkovej strele bývalého stredopoliara MFK Košice Nemanju Matiča, no v 82. minúte Naismith zavŕšil svoj hetrik a definitívne potvrdil zisk troch bodov pre Everton.

Manchester City zvíťazil na ihrisku Crystal Palace

Západolondýnčanom nevychádza úvod nového ročníka Premier League 2015/2016 podľa ich predstáv, v piatich dueloch nazbierali iba štyri body za jedno víťazstvo a jednu remízu, až trikrát prehrali. Everton si pripísal druhý triumf v prebiehajúcej sezóne a na konte má osem bodov.

Arsenal uspel doma so Stoke City 2:0. O zásahy „kanonierov“ sa postarali v 31. minúte Theo Walcott a v 85. min Olivier Giroud. Manchester City zvíťazil na ihrisku Crystal Palace najtesnejším rozdielom 1:0. O zisku troch bodov pre hostí rozhodol až v 90. minúte mladý Nigérijčan Kelechi Iheanacho. „Citizens“ sú zatiaľ stopercentní, pričom ešte neinkasovali ani jeden gól.

Martin Škrtel

Van Gaal opäť pokoril Škrtelov Liverpool

Futbalisti Manchestru United potvrdili, že proti FC Liverpool sa im v ostatnom období solídne darí. „Červení diabli“ triumfovali na domácej pôde 3:1, z posledných deviatich vzájomných zápasov to bolo ich siedme víťazstvo nad Liverpoolčanmi.

Domáci sa dostali do vedenia v 49. minúte zásluhou Daleyho Blinda. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil z pokutového kopu v 70. min Ander Herrera. „The Reds“ skorigovali v 84. min, keď sa strelecky presadil Christian Benteke, no v 86. minúte uzavrela skóre duelu čerstvá posila Manchestru Anthony Martial. Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel odohral v drese hostí celé stretnutie.

„Pre mňa je Liverpool jeden fantastický klub. Zvíťazil som nad ním v každom zápase,“ citoval slová holandského trénera Manchestru Louisa van Gaala oficiálny web United. Amsterdamský rodák po bezgólovom polčase spravil v zostave jednu zmenu, keď krídelníka Memphisa Depaya nahradil Ashleym Youngom.

Prvý gól rozhodol zápas

„V prvom polčase sme hrali lepšie. Mali sme zápas pod kontrolou, ale nevytvorili sme toho veľa, preto som stiahol z hry Memphisa Depaya – aby sme zlepšili našu finálnu prihrávku,“ vysvetlil 64-ročný kormidelník a doplnil: „Som veľmi rád, že sme strelili úvodný gól. Prvý gól rozhodol zápas, pretože Liverpool musel vystúpiť vyššie, čím nám poskytol viac priestoru a mohli sme pridať ďalšie presné zásahy.“

Manchester United sa po víťazstve vyšvihol na druhú priečku tabuľkového poradia Premier League, na svojom konte má desať bodov z piatich zápasov, na suverénneho mestského rivala City má však manko piatich bodov. Liverpool je deviaty so siedmimi bodmi.

Everton – FC Chelsea 3:1 (2:1)

Góly: 17., 22. a 82. S. Naismith – 36. N. Matič

Arsenal – Stoke City 2:0 (1:0)

Góly: 31. Walcott, 85. Giroud

Dionatan Teixeira (Stoke) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Crystal Palace – Manchester City 0:1 (0:0)

Gól: 90. Iheanacho

Norwich City – Bournemouth 3:1 (1:0)

Góly: 35. Jerome, 52. Hoolahan, 67. Jarvis – 81. S. Cook