Leicester City - Aston Villa
Nathan Dyer z Leicestru City (v strede) skóruje proti Aston Ville počas zápasu anglickej Premier League. Leicester, 13. september 2015. Foto: SITA/AP

LONDÝN 13. septembra (SITA) – Anglická futbalová Premier League mala v nedeľu na programe dva zápasy 5. kola. Tottenham zvíťazil na ihrisku Sunderlandu 1:0 gólom Masona pár minút pred koncom.

Hráčom Leicestru City sa na vlastnom trávniku podaril proti Aston Ville skvelý obrat, keď prehrávali už 0:2, no nakoniec zvíťazili 3:2. Osemnásť minút pred uplynutím riadneho hracieho času zavelil gólom k obratu De Laet, ku ktorému sa v posledných ôsmich minútach pridali Vardy a Dyer.

Odmenou pre domáci tím je posun v ligovej tabuľke na druhé miesto za Manchester City pred Manchester United a Arsenal Londýn.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 5. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:
Sunderland – Tottenham 0:1 (0:0)

Gól: 82. R. Mason

Leicester City – Aston Villa 3:2 (0:1)

Góly: 72. De Laet, 82. Vardy, 89. N. Dyer – 39. Grealish, 63. Gil

1. Man City 5 5 0 0 11:0 15

2. Leicester 5 3 2 0 11:7 11

3. Man Utd 5 3 1 1 6:3 10

4. Arsenal 5 3 1 1 5:3 10