Meniny má: Pavol, Peter, Petra

Trnava zdolala Zlaté Moravce, góly padali po prestávke

Autor: SITA, 25. septembra 2015 22:03
Hosťujúci Tawamba Kana sa šiestym ligovým gólom v aktuálnom ročníku dotiahol v tabuľke strelcov na vedúce trio Jelič, Szarka a Pačinda.

Trnava - Zlaté Moravce Sprava: Emir Halilovic hráč Trnavy a Danijel Majkic hráč Zlatých Moraviec počas 11. kola Fortuna ligy medzi FC Spartak Trnava a FC ViOn Zlaté Moravce. Trnava, 25. september 2015. Foto: SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) - Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v piatkovom dueli 11. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2015/2016 nad hráčmi ViOn-u Zlaté Moravce 2:1.

Všetky góly padli až po prestávke. V 55. min otvoril skóre z pokutového kopu hosťujúci Tawamba Kana, ktorý sa šiestym ligovým gólom v aktuálnom ročníku dotiahol v tabuľke strelcov na vedúce trio Jelič, Szarka a Pačinda. Dvadsaťpäťročný Kamerunčan skóroval v štvrtom dueli za sebou.

O dve minúty sa rovnako z bieleho bodu nepomýlil Trnavčan Boris Godál a bolo vyrovnané - 1:1. Tri body pre Spartak zariadil v 74. min Martin Mikovič. Trnava sa vďaka víťazstvu posunula na priebežné 6. miesto FL, Zlatým Moravciam patrí 9. pozícia.

Obrazom: Trnava tesne pokorila Zlaté Moravce

FC Spartak Trnava - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (0:0)
57. Godál (z pok. kopu), 74. Mikovič - 55. Tawamba Kana (z pok. kopu), ŽK: 13. Baéz, 55. Majtán, 62. Godál, 72. Casado - 45. Glavaš, rozhodovali: A. Somoláni - Chládek, Galo, 4330 divákov

Trnava: Kamenár - Janečka, Miloš Nikolič, Godál (80. M. Tóth), Čonka - Baéz (58. Harba), J. Casado - Schranz, Halilovič, Mikovič - Majtán (87. Vojtuš)
Zlaté Moravce: Ranilovič - Pintér, Jhonnes Marques de Souza, Tipurič, Majkič - Burič (84. Krznarič) - Orávik, Školnik (88. Ploj), Glavaš (78. Cebara), M. Perišič - Tawamba Kana