Meniny má: Olívia, Tadeáš

Žilina zdolala nováčika Fortuna ligy, nezaváhal ani Slovan

Autor: SITA, 27. septembra 2015 17:31, aktualizované: 27. septembra 2015 19:05
O triumfe Žiliny nad Michalovcami gólmi rozhodli Mihálik a Bénes. Zápas na štadióne pod Dubňom sledovalo 1259 divákov.
Lukáš Čmelík Žilinčan Lukáš Čmelík v súboji s Milanom Šimčákom z MFK Michalovce počas zápasu 11. kola Fortuna ligy, v ktorom 'šošoni' pod Dubňom zvíťazili 2:0. Žilina, 27. september 2015. Foto: SITA/František Kekely
ŽILINA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Vo Fortuna lige sa v nedeľu hrali záverečné dva zápasy 11. kola a favorizované tímy si na svoje konto pripísali tri body.

Ostatné výsledky 11. kola Fortuna ligy:

Trnava zdolala Zlaté Moravce, góly padali po prestávke

Futbalisti Žiliny sa vďaka triumfu na Michalovcami (2:0) vrátili na 2. miesto tabuľky za vedúci Trenčín. "Šošoni" boli počas celého duelu lepší a v 30. minúte otvoril skóre duelu J. Mihalík, keď využil pekný center Šmelíka z pravej strany a nedal šancu skúsenému gólmanovi hostí Kelemenovi.

Po zmene strán pridal druhý presný zásah Žiliny v 70. minúte Bénes, ktorý technickou strelou z 22 metrov trafil do šibenice súperovej bránky. Najväčšiu šancu v zápase mali hostia v 75. minúte, ale striedajúci D. Kunca mieril z jedenástich metrov nad Volešákovu bránku.

V poslednom zápase tohto kola vyhral Slovan nad Podbrezovou 3:1. Za "belasých" sa presadili Mauro González a Róbert Vittek, za hostí skorigoval kapitán Ľuboš Kupčík. Podbrezová tak aj naďalej zostáva na poslednom mieste fortunaligovej tabuľky s dvojbodovým odstupom na predposledné Michalovce.

Futbal - Fortuna liga 2015/2016 - 11. kolo - nedeľa:

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0)
Góly: 30. J. Mihalík, 70. Bénes, ŽK: 24. Vavro, 32. Mazáň - 45.+ E. Mensah, 54. Bayón, 66. Marcos Pérez, rozhodovali: Mastiš - Somoláni, Hrmo, 1259 divákov

Žilina: Volešák - Paur (71. Špalek), Škriniar, Vavro, Mazáň - Pečovský - Čmelík (78. Hlohovský), Káčer (60. Škvarka), Bénes, J. Mihalík - William Alves de Oliveira
Michalovce: Kelemen - Marcos Pérez, Chubutia, Vernon de Marco, Šimčák - Sedlák - M. Koscelník (71. D. Kunca), Turík (46. Bayón), S. Danko - E. Mensah, P. Nworah (76. Kerič)

ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 3:1 (1:1)
Góly: 22. Mauro González, 59. Vittek - 37. Kupčík, ŽK: 15. Mauro González - 7. Mikinič, 56. Melunovič, rozhodovali: Glova - E. Weiss, Hrčka, 821 divákov

Slovan: Mucha - Sekulič, Saláta, Gorosito, Podaný - Mauro González - Milinkovič, V. Savičevič (46. S. Štefánik), Zreľák - Priskin, Vittek (67. Oršula)
Podbrezová: J. Baláž - Migaľa, Kupčík, P. Vajda, Frizoni - Kapor, M. Kochan - Mikinič (56. Melunovič), Podio, Gál-Andrezly - Vaščák