Marcel Schmelzer
Gyorgy Garics z Darmstadtu v súboji s futbalistom Borussie Dortmund Marcelom Schmelzerom počas zápasu 7. kola nemeckej I. bundesligy, v ktorom sa prekvapujúco zrodila remíza 2:2. Dortmund, 27. september 2015. Foto: SITA/AP

BERLÍN 27. septembra (WebNoviny.sk) – Oba nedeľňajšie zápasy 7. kola nemeckej I. bundesligy sa skončili nerozhodným výsledkom.

Prekvapením je najmä výsledok, ktorý sa zrodil v Dortmunde, kde dokázal bodovať nováčik súťaže. V drese Borussie dvakrát skóroval Aubameyang, najprv v 63. minúte vyrovnal na 1:1 a o desať minút neskôr poslal svoj tím do vedenia. Domácich fanúšikov však v 90. minúte šokoval Sulu, ktorý vyrovnal na konečných 2:2.

Ďalšie výsledky 7. kola I. bundesligy:

Slovenský futbalista Peter Pekarík pre zranenie nenastúpil na zápas svojej Herthy Berlín na pôde Eintrachtu Frankfurt. Po 7. kole je na čele tabuľky mníchovský Bayern, ktorý ešte nestratil ani bod a pred druhým Dortmundom má štvorbodový náskok.